KoubaXXX

Včera mi vypršela platnost OP. Můžu vše vyřešit na městském úřadě v Brně, nebo musím tam, kde mám nahlášen trvalý pobyt?

Dobrý den, včera mi vypršela platnost občanského průkazu, a chci se zeptat – můžu vše vyřešit na městském úřadě v Brně, kde jsem teď pořád? Nebo musím tam, kde mám nahlášený trvalý pobyt? (což je dost daleko).
Děkuji za radu.

Odpovědi
brillant

Vše je uvedeno zde http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx

anonym

Se žádostí se obraťte na obecní úřad obce s rozšířenou působností příslušný podle místa vašeho trvalého pobytu, v Praze na úřad městské části Prahy 1 až 22, v Brně, Ostravě a Plzni na magistrát, popřípadě na kterýkoliv obecní úřad obce s rozšířenou působností mimo místo trvalého pobytu. Podmínkou je splnění požadovaných náležitostí k vyřízení OP a správnost údajů v informačním systému, v případě rozporů při pořizování žádosti je potřeba se obrátit s žádostí o OP na příslušný úřad dle místa trvalého pobytu.

Zdroj: http://www.pra­ha4.cz/Vydani-obcanskeho-prukazu.html

da ny

„Od 1. ledna 2016 došlo ke změně příslušnosti pro vydání občanského průkazu (došlo ke zrušení místní příslušnosti podle trvalého pobytu občana). Vydávajícím úřadem bude ten obecní úřad obce s rozšířenou působností, u něhož občan podá žádost o vydání občanského průkazu.“
Výměnu OP je třeba řešit alespoň za 5 minut 12, ne až 5 minut po 12. ;)
Mohla by být i pokuta za propadlý/neplatný OP .....