Werro

Výběr oboru na vysoké školu.

Chtěl bych poradit s výběrem VŠ. Ve škole me baví spousta předmětu – Matematika (statistika a pravděpodobnost), Čeština (miluju literaturu a sloh), Občanku, Chemii (analytická chemie TOP) a Jazyky (samouk řečtiny, angličtina a němčina od základní školy ok)
Mám zaměření IT – nejlepší je práce s daty a webem
Dějepis a zeměpis jsem měl v prváku, byl ok
S jediným předmětem co byl problém byla Fyzika (možná u prvního učitele neochota do vysvětlit a příliš snaha projít rychle látku)

Určitě vím ze nechci na stavařinu a architektůru – v prváku technické kreslení, které mi nešlo.
Na medicínu a farmacii si netroufám.
Rodiče mně lámou pokračovat v IT – využití AJ a NJ plus téměř pořad práce.

Prosím o radu..

Odpovědi
df

Řídit se tím, co říká vlastní hlas, nikoliv rodiče. Oni jestli chcou, tak ať jdou sami studovat IT

Justin1

Taky bych to viděl na IT, tam je práce pořád dost a v případě potřeby se často dá pracovat i vzdáleně. Máš něco proti IT?

elkon

Když víš co tě baví, tak si z toho vyber, k čemu máš nejblíže. Cizí člověk ti nemůže radit, když tě nezná. Jsou to jen dohady.

VaclavZeman

Ja si vybral fildu a rozhodne toho nelituji. Je pravda, ze me zde nektere veci nebraly, treba filozofie anebo literatura, ale ja jazyk miloval, takze i pres tyto neoblibene predmety jsem mel sve studium rad. Miluji rozebirani jazyka a tak. Dekuju.

cappuccino

Samozrejme by ses mel nejvic ridit tim, co te tahne nejvic.
Zminujes prekladatelstvi. To bys musel v tom jazyce byt opravdu hodne dobry, nejlepe i se zahranicnim studiem. Je to dost tvrdy orisek.
IT je obor, ktery ma budoucnost a dobre si vydelas, ale treba jako programator muzes mit ve 30–35ti letech psychicke problemy kvuli tzv. vyhoreni.
Co pedagogicky istitut?
Kazdopadne bys mel mit predstavu, co by te bavilo jako povolani, ne jenom jako skola, ktera jednou skonci.

Werro

Proti IT nic nemám, ale dokážu si představit možná lehčí studium. Když jsem se díval na nabídku škol, tak mně praštila do očí VŠE FIS a FMV.
Chci se doptat zda musím mít speciální vzdělání abych mohl dělat překladatele nebo učit v jazykovce.

Justin1

V tom se moc nevyznám, ale odhaduji, že pro překladatelství potřebuješ překladatelskou úroveň státní zkoušky z toho jazyka a pro vyučování nějaké pedagogické vzdělání.