yerboi

Co zznamená, že „minimálně dvěma literárními díly musí být v seznamu žáka zastoupena próza, poezie, drama“?

Minimálně dvěma literárními díly musí být v seznamu žáka zastoupena próza, poezie, drama. Co to znamená, když to mám napsané v seznamu povinné četby? Platí to pro jednotlivé období, ze kterých si máme vybrat min. X knížek?

Odpovědi
Rokio

Musíš mít v maturitní četbě:

  • 2 X próza (např. Na Západní frontě klid a Malý princ)
  • 2 X poezie (např. Máj a Kytice)
  • 2 X drama (např. Lakomec a Bílá nemoc)

Dohromady musíš mít 20 knížek k maturitě.

yerboi

Takže mám jít jen 6 knížek s tím a zbytek už nemusí platit ohledně prozy, poezie a dramatu?

yerboi

Nebo to je u každého období?