rote.rosen

Vybělovačem, peroxidem 12% spálené vlasy

Co na to? Jak těm vlasům „pomoct“ se vzpomatovat? Mám to od včerejška…pero­xidovala sem si to 3× po sobě stejným peroxidem na barvení v rámci tak…4 hodin…a ted to vypada…priserne.,..

Nejlepší odpověď
zzzzz

Použít peroxid a ještě 3×? To nebyl dobrý nápad. Ten prostě vlasy vyžere. Jednu dobu jsem se odbarvovala na blond, ale barvou, a ta mi také strašně ničila a sušila vlasy. Můžete vyzkoušet bezoplachové masky, třeba gliskur. Dobré je také vetřít žloutek s olejem, ale ten se pak musí opláchnout. Ale jako předtím už vlásky určitě nebudou. Příště to nechejte raději na kadeřnici.

Další odpovědi
hanulka11

To budeš muset asi jedině ostříhat a proč 3× za sebou jsi to dělala- ono ti to zničí jednou ,natož 3×

Damiana

Kup si výživnou lázeň na vlasy od Kérastase s panthenolem, nebo vlasy natři sérem na zničené konečky vlasů (pomáhají zacelení vlasu) a přestříkej leskem na vlasy (vše koupíš jen v kadeřnictvích). Dobrý je i olejíček od Schwarzkopf (ten mají v drogérii). Hlavně nefénuj.
Jestli ti vlasy zkrepatěly (předpokládám, že je teď máš jako žvýkačku a drolí se ti mezi prsty a nechtějí schnout), paradoxně to kadeřníci řeší horkem z ionizační žehličky na vlasy (předem ale použijí přípravek určený k žehlení vlasů). Byla jsem skutečně svědkem jedné takové demonstrace nápravy spálených vlasů.
Suché vlasy se ošetřily zmiňovaným přípravkem a pak se natahovaly horkou žehličkou. Nakonec nějaké ty lesky a séra…Výsledek nebyl okouzlující, ale vzhledem ke stupni zničení vlasů, překvapivě působivý.
Každopádně bych asi zašla k dobré (!) kadeřnici.

Ravenne

Snad jedině postupně je ostříhat a počkat, až narostou nové a zdravé vlasy. Vlas tvoří odumřelé buňky, takže nečekej, že stačí dodat tu správnou „přísadu“ a on se zázračně zregeneruje – možná bude vypadat trochu líp a nebude to tak příšerné, ale zdravě už vypadat asi nebude. To máš stejné jako se třepením – neexistuje snad nic, co by roztřepený vlas opět zcelilo, pomůže jen ostříhání a prevence.
Na regeneraci bych doporučila oleje (nanést na vlhké vlasy např. kokosový nebo panenský olivový) a nechat přes noc, pak ráno umýt šamponem. Vlasy nebudou tak vysušené. Pokud si to necháš odrůst, zkus hennu, ale bacha – nedávat na čerstvě odbarvené vlasy.
Jinak od peroxidu radši ruce pryč, je to snad to nejhorší, co na vlasy může přijít.