Avatar uživatele
Pokročilý

Vy starší, slyšíte ultrazvukové vyzvánění mobilu určené především pro mladé?

Našli jsme doma starý mobil,který to uměl a překvapilo mě,že to slyším i já se svými 4 křížky. Určitě ne tak intenzivně jako mladí,barva zvuku byla zajímavá,to bylo příjemné zjištění,ale brzy mě po tom začala opravdu bolet hlava,to už tak příjemné nebylo.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

arachis, takzvané čtyři křížky vůbec ještě neznamenají staré ucho, to až o mnoho později. A to ti říkám jako stejně křížkovaný a ještě s 25 lety odpracovanými v prostředí s rizikem hluku a tedy pravidelně lékařsky kontrolovaný ohledně sluchu. ;)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Chudáci zvířata.
Poslední kmitočet který slyším je 10 kHz !!!


Avatar uživatele
Stříbrný

no,je to určeno pro mladý,tak neni divu,že to slyšíš >>> moje stará má problém slyšet normální zvonění...


Avatar uživatele

Vás někdo vychovával jako osobnost, jestli se nemýlím, hihi.

https://cs.wikipedia.org/…


Avatar uživatele
Zlatý

Já mám za sebou křížků šest a ještě slyším ten netopýří ultrazvukový sonar. Je to hodně individuální. U "ultrazvukových" mobilů nevím jak to je. Otázkou je jestli vyzvání opravdu ultrazvukově. Hranicí je 20 kHz..

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

orwell

Ještě jenom "krátce" k tomu ultrazvuku: Jediná spolehlivá možnost, jak to prověřit je audiokomora. Ta se nedá ošálit. Já jsem v ní v létě byl a moje F.Ch. se zalamuje už po 2 kHz. Ale mám problém, vím to. Moje žena (rovněž přes šedesát) slyší asi 3 x výš. V mých 15 letech jsem spolehlivě slyšel pískání řádkového rozkladu televizoru, tj. 15 625 Hz. V životě jsem se nepotkal s člověkem slyšícím uváděných 20 kHz. Měl jsem možnost tyto testy občas provádět se svými kolegy v elektrodílně a nevýše slyšel jeden z nás a sice něco mezi 17 a 18 kHz. Nikdo další se mu už nevyrovnal. A to nám bylo pod 30. Pak už to byl sešup dolů a po šedesátce ani nemluvím. Generátor mám doma, kvalitní sluchátka též, takže jakýs takýs orientační testík si mohu udělat kdykoliv a nejen na sobě. Samozřejmě audiokomoře nemohu konkurovat, ale určitou vypovídací hodnotu to má. Kromě zmíněných harmonických existují i subharmonické složky signálů (např. u hudebních nástrojů), ale to jsme někde jinde. Zde to začalo tvrzením o slyšení ultrazvuku netopýřího sonaru ve věku přes 60. Příští léto jdu do audiokomory opět, tak se paní MUDr. zeptám, kolik lidí přes 60, co slyší 20 kHz, jí prošlo rukama. Není to žádná žabka, musel to být úctyhodný počet lidí za ta léta. Bude-li to alespoň jeden jediný, pak (budu-li ještě na živu a zde na Odpovědích) se omluvím Keplerovi za podezření z šíření nepravdivého údaje :-))

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

V auidio komoře jsem taky byl, vyšlo že vzhledem ke svému věku mám sluch nadprůměrný. Jenže tam posloucháš čistou, uměle generovanou frekvenci. Já evidentně slyším nižší harmonické frekvence pod 20 kHz. Mimochodem pískání CRT televizorů slyším taky.

Avatar uživatele
Bronzový

orwell

No, to klobouk dolů, ale ty "nižší harmonické složky" pod 20 kHz není ultrazvuk.

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Samozřejmě, netvrdil jsem, že slyším ultrazvuk. Citlivý sluch je někdy docela prokletí, špatně třeba snáším zkreslení výšek v reprodukované hudbě. Naštěstí digitalizace to odstraňuje.

Avatar uživatele
Bronzový

orwell

Kepler - kecáš!

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Proč bych to dělal? Byli i jiní, co netopýry slyšeli. Jestli nevěříš, je to tvoje věc, vyvracet ti to nebudu.

Avatar uživatele
Stříbrný

cochee

Podobně jako člověk nemluví monotónně na jedné frekvenci, tak i netopýř "hovoří" na nějakém frekvenčním pásmu, které začíná na frekvencích, které člověk ještě slyší a končí vysoko v pásmu ultrazvuku, ty zvuky, kterými netopýr "echolokuje" kořist, člověk nemá šanci slyšet.

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Ano, na to téma něco vím, říká se tomu nižší, nebo vyšší harmonické tóny, či frekvence. Určují barvu hlasu i zvuku hudebního nástroje. Já jsem jenom slyšel opakované nesmírně vysoké a krátké "cvrnkutí". A to byl netopýrův nejhlubší bas.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4946
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2675
Zlatý briketka10 2419
Zlatý annas 2073
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1497

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.