Ametyst

Všimli jste si letos, jak hodně malých obchůdků skončilo provoz?

Neustály všechny ty zvýšené náklady. Nepoložily je ani covidové lockdowny, ani EET, ale nejvyšší možné ceny energií a nejvyšší možná inflace. Je tragické, pokud jsou místní výroby a služby likvidovány v zájmu zelené globální ideologie, za potlesku místní vlády.

Nejlepší odpověď
Drap

Obzvláště na venkově všiml, al nejsou to jen obchody ale i restaurace. místní regionální výrobny, služby a i někteří řemeslníci. Nejhorší na tom je, že další budou podle mne ještě přibývat.

Další odpovědi
zjentek

Jsem zvědav, jestli Fiala zůstane stejně slizký, až prostý lid začne harašit zbraněmi. Vlastně, nejsem. );

aliendrone

No, tak po první vlně, kdy odpadly „slabší kusy“ (Covid restrikce) již loni vyvstala DRUHÁ vlna (následky Covidhovadění). Tak ještě bude kulminovat v tomto pololetí, možná v druhém.
Inflace zaviněná Burešovou covidpolitikou (jakkoliv je mi jasné, že i on byl v tomto ohledu malý pán) bude umocněna SOUČASNOU doslova národně sebevražednou politikou vládní PĚTIPROLHANICE.

Lze čekat:

  1. MNOHEM menší míru klesání inflace, než predikují „vládní odbornící“ či ČNB
  2. razantní zvyšování daní a poplatků
  3. razantní snížení sociálních vymožeností
  4. v nejlepším případě stagnaci akciového trhu

Eh, co se rozčilovat, TOHLE je prostě ta slibovaná havloidní dem(net)okratická prosperita.

Filip84

U nás jich není moc, respektive, prakticky žádné. Ovšem netvrdím, že co není, nemůže být.

Známá má „železářství“, takový ten hardware store, není to čistě železářství, na vesnici. Blokády kolem té choroby jí daly zabrat, a ani ji nemorduje drahota sama o sobě, spíš ta hysterická reakce na ní (dneska je hysterická reakce úplně na všecko), prostě lidi šetří i na „šroubcích“, mám-li to tak říct, zkrátka a dobře ty vejdělky nejsou, jak byly před chorobou. Kdyby byly, tak se na nohy postaví, ale takto to musí dotovat z druhé práce, no a to víš, to taky nejde do nekonečna.

Druzí známí mají problém, to je takový obchůdek s „krámama“, hrníčky, talířky, náramky, náušnice, řetízky (ocel a stříbro), no a různé takové ty domovní dekorace, krávoviny pro fakany atp. Ten obchod je tam zavedený, od Husáka, jak povolili (zase) drobné živnosti, ale, zase: když byla ta choroba, bylo zavřeno (nemá tam ani zásilkovnu, nebo tak něco) skoro pořád. Nějaké ty kompensace od státu taky dostali, ale jak jsem pochopil, tak to je hovno, hovno, prd. Jak se zase otevřelo, tak slabota, zlepšilo se to přes saisonu skrze turisty, to jo, to funguje dobře, ale samo o sobě to nestačí. Prostě, zase, hysterická reakce na tu drahotu, o a když lidi šetří „na šroubkách“, tak na krámech dekorativních šetří tím tuplem, že. Ještě nevím, jak Vánoce, to se musím zeptat, teďka mají zavřeno, jsou marod.

Takže tak! 😅

Pepa25

Ne, nevšiml. U nás naopak jeden otevřel. Jsou to Vietnamci, ale taková ta lepší úroveň.
Růst enegií způsobila válka na Ukrajině, to jsem myslel, že je notoricky známá informace …