(ne)ználek

Vrácení zboží

Nedávno jsem zakoupil v jednom obchodě el.ledničku do auta a po vyzkoušení zboží jsem zjistil, že to nemá ten účinek co od toho očekávám…Můžu zboží, když mám vše od toho vrátit? Někde jsem slyšel, že mám nárok ze zákona zboží do 14-ti dnů od koupí bez udání důvodů vrátit???

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Ano, máte právo vrátit zboží bez udání důvodu. Stačí napsat prodejci mail (pokud jeho obchodní podmínky nestanoví jinak), že odstupujete od kupní smlouvy uzavřené dne a číslo objednávky v zákonné 14 denní lhůtě dle paragrafu 53 odstavce 7 občanského zákoníku 40/1964.

Taky ej vhodné dopsat jakým způsobem si přejete vrátit peníze, zda na účet nebo poštovní poukázkkou nebo si je vyzvednete na pobočce

Kopii mailu je vhodné dát i do balíku se zbožím.

Další odpovědi
baghira

14-denní lhůta na vrácení platí, pokud byl nákup uskutečněný mimo provozovnu, na dálku (e-shop). Při klasickém nákupu v kamenné prodejně nárok na vrácení není (jedině odůvodněná reklamace)

tom004

V případě, že jste spotřebitel, máte dle § 53 odst. 7 občanského zákoníku právo zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu, a to do 14 kalendářních dnů od data převzetí zboží. Nárok máte i v případě, že objednávku učiníte po internetu s osobním odběrem na některé z našich kamenných prodejen.Viz odkaz.

Zdroj: http://www.ma­ll.cz/vraceni-zbozi-14-denni-lhute

Hykam

Nepíšete, jestli jste ho koupil v e-shopu nebo v kamenném obchodě.
Pokud jste ho koupil přes e-shop máte právo do 14 dnů na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu a vrácení peněz.
Pokud v kamenném obchodě, tak máte smůlu. Většinou se dá s prodejcem dohodnout výměna zboží za jiné (peníze vám vrátit nebudou chtít). Jde o to, zda vám tu možnost výměny poskytnou, když jste ledničku jak píšete rozbalil a vyzkoušel, tudíž použil.