Dzejkob

Vrácení oblečení v obchodě?

Dneska jsem si v Brněnské Olympii v Reservedu koupil kalhoty, ale jak už to tak bývá, po příchodu domů a opětovném vyžkoušení jsem zjistil, že jsou mi kalhoty poněkud tesné.

Jak to funguje? Vrací obchod peníze při vrácení, když mám účet (+ cedůlka na kalhotech není utržená) a nebo člověku peníze nevrátí a musí si vybrat jiné zboží v ceně vráceného?
Doplňuji:
*vyzkoušení ................

Nejlepší odpověď
marci1

Zakoupením zboží v kamenném obchodě Vám nevzniká nárok na vrácení zboží bez důvodu, jelikož jste si mohl zboží vyzkoušet. Jednodušší by to bylo zakoupením zboží v e-shopu. Tam můžete zboží do 14 dnů vrátit bez udání důvodu. Zkusit vrátit to můžete, možná Vám prodejce vyhoví.

Další odpovědi
Drap

Záleží víceméně na ochotě prodavajícího. Prodejce nemá ničím nařízeno vyměňovat zboží, nebo za něj vracet peníze, pokud nemá vadu. Pokud to udělá, je to spíše jeho solidnost a dobrá vůle.

A.d.a.m.

Ze zákona nemáš nárok na vrácení peněž, ani na výměnu zboží v jakékoliv kamenné prodejně v ČR. Nárok na vrácení peněz/výměnu zboží platí pouze při objednávce přes internet (případně po telefonu, atd.).

Obchody typu Reserved však často nabízejí možnost vrácení zboží do 14/30 dní od zakoupení. Většinou však nedostaneš zpět peníze, ale kredit v plné výši na příští nákup u nich.

Pro přesné informace si zkus do Reserved v Olympii zavolat. Tady je kontakt: http://www.ma­paobchodu.cz/na­kupni-centrum/olympia-brno/698/reser­ved/adresa-a-mapa/

Sonka Pop

Jj, jako s tím vrácením je to špatný, no… tak výměna možná by ještě šla. Je třeba vybírat kvalitní shopy, kde s tím problém nemají.

Sonka Pop

Ahojky, já vím no… Dneska je těch shopů celá řada, ale já jsem si oblíbila e-shop different. Nakupuju tam hlavně doplňky, ale na léto jsem si tam koupila i boty a pokojenost.

Pajka.111

Koupila jsem tam conversky. Tyhle boty jsou senzačně pohodlný. Já bych sama nechtěla jiný!

Sonka Pop

Jj, to je fakt… Ale nejsou moc na zimu… :( Na jaro a podzim jsou to ale výborný boty!

XenieRo

Ale oni tam na tom differentu mají i zatepleny, takže i na zimu dobrý :) Jako jasně, spíš mírnější zimu, ale u nás stejně nebývá nějaká extra zima :D

Pajka.111

Jj, je to tak :) Ale ty už snad nebudou potřeba… už bude teplo, teda snad :)

XenieRo

Dobrý den, mám dotaz… je tu někdo, kdo nakupuje oblečení a doplňky na https://www.dif­ferent.cz/? Jak jste prosím s tímto shopem spokojeni?

Sonka Pop

Miluju ten shop. Mají tam vše, co jsem zatím hledala a potřebovala… i to, co jsem nepotřebovala :D