Skinn3r

Volno v Dohode o prov. práce

Muzu si rict sefovi nebo nadrizenymu ze zejtra neprijdu … Musim udat duvod nebo ma pravo mi vubec rict ze musim zitra prijit ?

Nejlepší odpověď
anonym

DPP znamená dohodu o konkrétním úkolu. V dohodě by tedy mělo být spesifikována nejen ta práce, ale i rozsah pracovní doby (jmenovitě víkendy a svátky).
Pokud se jedná o provozy běžící i mimo pracovní dny, kdy je třeba zajistit základní obluhu, pak bývá potřeba nahlásit nepřítomnost alespoň 24 hod. předem, aby mohla být zajištěna náhrada.
Jinak opravdu dohoda a raději příliš neodporovat, u DPP je minimální právní ochrana a ukončení je příliš snadné.

Další odpovědi
Hykam

Myslím, že nejlepší by bylo se s šéfem dohodnout. Taky by to mohl brát jako porušení dohody a najít si na vykonání práce někoho jiného.