darius

Vodní dýmka

Dobrý den, můj syn (14) si mermomocí přál vodní dýmku, ale já jsem odmítala. Jednou jel se školou do Anglie a přivezl si ji. Nebyla jsem šťastná, ale slíbil, že to bude kouřit max. jednou za rok. To taky dodržuje. Chtěla bych se zeptat na škodlivost. Ublíží mu to jednou za rok?

Nejlepší odpověď
arygnoc

neuškodí.

ad Thom:

při kouření z vodní dýmky dochází ke zvlhčovaní sliznice plic a ke VĚTŠÍMU vstřebání všech vdechovaných látek (včetně nikotinu, esenciálních olejů a všech bordelú, které se v tabáku do vodní dýmky nacházejí).

Právě proto, jak je tabák do vodní dýmky upravován, je škodlivější jako tabák z cigarety (ne cigareta!), obsahuje více karcinogenů a kdovíčeho ještě.
Doplňuji:
ad Terryle:

souhlas, vodní dýmka je velká pohoda.

Další odpovědi
Thom

Zdravím. Podle mého názoru ne. Jednou za rok to opravdu uškodit v ničem nemůže. Já si občas také zakouřím z vodní dýmky. Netvrdím, že je to zdravé kouřit, ale rozhodně je to zdravější než cigarety…

Terryle

Taky si myslím, že jednou ročně mu to neudělá nic. Mimochodem, Váš syn si zaslouží respekt – je dobrý, že takhle drží slovo. Ona vodní dýmka je pohodová věc, aťsi o její škodlivosti víte… a člověka to svádí dát si častěji. Je dobrej.