Avatar uživatele
bolak

Vnímáte všichni češtinu stejně?

Kdybyste měli seřadit následující výrazy, které vyjadřují prakticky stejnou věc, od nejuctivějšího po nejhubatější, jak by šly po sobě?

Odejdi!
Jdi mi z cesty!
Vypadni!
Padej!
Odpal!
Zmiz!
Ztrať se!
Dej si odchod!
Vypal!
Uhni!
Jdi stranou!
Odstup!
Vystřel!

Další otázka přijde až podle toho jak to dopadne. :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, iceT, johana 56, anonym, huxa, alenad, anonym, Poklička před 4115 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
huxa

toto neni snad ani o češtině, jako o jakýmsi sociálním chováním a určitě se to bude lišit člověk od člověka. také by bylo dobré vědět, v jaké situaci to máme říkat :)
nejspíše bych to seřadil takto:
odstup, odejdi, zmiz, dej si odchod, jdi mi z cesty, uhni, odpal, ztrať se, padej, vypadni, vystřel

snad jsem na něco nezapomněl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
badisko

na koho to slovo plati…
Doplňuji:
a dale posilej to hned nez to smazou..honem !!

Upravil/a: badisko

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
alenad

dovolíš ?!
odejdi
Jdi stranou
Dej si odchod!
Jdi mi z cesty!
Ztrať se
Odstup!
Vystřel!
Zmiz
Uhni! – to je jak pro krávu , v kravíně !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

odstup
odejdi
padej
zmiz
ztrať se
vystřel
vypal
odpal
vypadni
dej si odchod
uhni

jdi mi z cesty a jdi stranou bych použila v úplně jiném významu,a to tehdy,pokud by mi někdo zabraňoval dejme tomu třeba v dání přes ústa někomu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Táhni!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

badisko: na nikoho :) vážně ne, koukal sem teď na poslední díl návratu sherlocka holmse, a on tam požádal svojí domácí (starou paní), aby odešla, ale naši translátoři to poněkud přehnali s tím doslovným překladem, takže v českým dabingu to znělo „ztraťte se!“ :)

před 4115 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

huxa: má jich bejt 13, takže ti dvě chyběj :)

před 4115 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Dr.BAN: to sem zapomněl, ale tys zapomněl na ten zbytek :)

před 4115 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

bolak: Nezacláněj Ti tam chybí.

před 4115 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

:)

před 4114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

radši to seřaď a nevymejšlej nový výrazy..jo a pokud nechceš odpovídat, tak nezacláněj!!

:p

před 4115 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Příště zřejmě dostanu facku… :(

před 4114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

to bych si nedovolil, chovám úctu k starším dámám :)

před 4114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Podle čeho soudíš stáří na internetu, jinochu? :) Mne asi považuješ za poměrně mladou, což? (Soudím podle toho, že k facce byl už jen krůček – jak velký? – dvacet let, deset let? :) )

před 4114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Soudím podle datumu registrace :) S údivem jsem včera zjistil, že jsi tu taky jeden z pamětníků ;)

před 4114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Nemrkej na stařenky, co si nic nepamatují…nedělej si ze starých lidí (_._)
:)

před 4114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

A nepředstírej údiv tam, kde máš jasno :) Ty přece víš, jak je to s mou prastarou registrací, jen pouštíš věci moc rychle uchem ven.

před 4114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Ty už si mi to říkala? :) Fakt jo? To se mi nějak nezdá..a nepleteš si mě s někým jiným? Jak mám takovou celkem obyčejnou osobnost.

před 4114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Neříkala jsem to Tobě, ale opakovaně tady. Když projdeš staré otázky, určitě to najdeš :) Ale netrap se tím, nic zajímavého. Též jsem zcela obyčejná, není proč se mnou dále zabývat.

před 4114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Těžko se určuje pořadí. Jako nejmírnější bych brala Odejdi! Jdi stranou! Na opačném konci pak Uhni!, protože tento výraz se používá i u dobytka – především u krávy. Pamatuji si ze školy, kdy se dohadovaly dvě spolužačky a jedna použila imperativ Uhni! Druhá reagovala – nejsme ve chlévě:-))

před 4115 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

hele, my sme si doma říkali „uhni“ docela běžně :))

před 4115 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Možná to zní rozdílně na Moravě a v Čechách. 🙂

před 4115 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Možná jo, a možná si jenom nerozumíme. Já myslím „uhni“ jako uhnout a né jako uhnít.

před 4115 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

annas: A co teprv cizinci :)) Co si z toho vezmou u Sherlocka…bude se jim ten který překlad líbit? Jde přece hlavně o ten překlad. Jak měl tedy správně znít?

před 4115 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad manon, neznám kontext, takže záleží na tom, zda okouněla, byla zvědavá, rušila zamyšleného SH nebo ho vytrhla z jiné práce apod. Z výrazů, které uvedl bolak. bych napoužíla žádný. Já bych řekla prosím a něco k tomu, nebo podmiňovací způsob, který rozkaz zmírňuje:-))

před 4114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Taky nevím, co mu přesně udělala, je fakt, že kontext by byl užitečný :) Možná vraždila – nejen zahradník, ale i stará paní domácí může páchat zločiny.

před 4114 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek