beer

Víte už, že onen mejlík o cibuli proti chřipce je klamavá zpráva, jinak HOAX ?

http://www.ho­ax.cz/hoax/ci­bule-proti-chripce/

Nejlepší odpověď
briketka10

taky tomu nevěřím, kolegyně v práci, když to četly, tak hned všude rozmístily ošatky s cibulí a pak jim tam hnily až do jara a byly úplně vyschlý a plesnivý..
nemocný byly stejně, místo aby jedly cibuli s medem nebo syrovou..
masová poblouzněnost a je to hoax !!

Další odpovědi
www

Tak to nevím, ale tušil jsem to. Kdyby bylo psáno, že to funguje proti následkům nachlazení ap, ještě bych věřil 😉.

IK

Na Hoaxu píší že je falešný podpis doktora. Účinky jsou v odkazu.
Já jsem si tu cibuli oloupala a dcera se teď vyléčila do druhého dne z následků maturitního plesu. Cestou domů pořádně promrzla a pěkně ji škrábalo v krku. Doma vrčela na mou cibuli, (žádná „víra tvá tě vyléčila“) ale ráno byla dobrá, což je u ní neobvyklé. Naopak vždycky je týden nemocná a já to od ní chytnu. Cibule ani není moc v bytě cítit

„…neboť optimalizuje přirozené mikroorganismy střeva. Dezinfekčních vlastností využíváme, jestliže chceme náš organismus posílit v období nachlazení a protože prchavé účinné látky se vylučují také plícemi, působí příznivě při bakteriálních nebo plísňových onemocněních dýchacích cest. Je velmi účinným rostlinným antibiotikem; působí proti střevním parazitům; snižuje krevní srážlivost. Bezprostředně po kontaktu s nemocným, který má zánět horních dýchacích cest a bolest či „škrábání“ v krku se doporučuje sníst trochu čerstvé cibule.“

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/cibule-kuchynska/

Damiana

Že by byl nadbytek cibule? Tak to bych chápala, ale jinak si také myslím, že je to blbost.

beer

Nic proti tomu IK, ale škrábání v krku nebo zánět horních cest dýchacích přece není chřipka! I když chřipkou nazýváme leccos..))

IK

Jako důsledek prochlazení, se může projevit ledacos od rýmy přes škrábání v krku, teplotu, únavu… jako projev oslabení, podráždění nebo reakce imunitního systému na virus, následně zvítězí aktuální zmetek který je v ovzduší nebo imunitní systém, v našem případě podpořen cibulí.

Souhlasím že chřipka není korektní název, ale hlavně že si rozumíme že nešlo o vykřičené hlasivky. Na to cibule nepomůže.

IK

Jako důsledek prochlazení, se může projevit ledacos od rýmy přes škrábání v krku, teplotu, únavu… jako projev oslabení, podráždění nebo reakce imunitního systému na virus, následně zvítězí aktuální zmetek který je v ovzduší nebo imunitní systém, v našem případě podpořen cibulí.

Souhlasím že chřipka není korektní název, ale hlavně že si rozumíme že nešlo o vykřičené hlasivky. Na to cibule nepomůže.