Avatar uživatele
beer

Víte už, že onen mejlík o cibuli proti chřipce je klamavá zpráva, jinak HOAX ?

http://www.ho­ax.cz/hoax/ci­bule-proti-chripce/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? www, anonym, briketka10, anonym před 4437 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

taky tomu nevěřím, kolegyně v práci, když to četly, tak hned všude rozmístily ošatky s cibulí a pak jim tam hnily až do jara a byly úplně vyschlý a plesnivý..
nemocný byly stejně, místo aby jedly cibuli s medem nebo syrovou..
masová poblouzněnost a je to hoax !!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Tak to nevím, ale tušil jsem to. Kdyby bylo psáno, že to funguje proti následkům nachlazení ap, ještě bych věřil 😉.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
IK

Na Hoaxu píší že je falešný podpis doktora. Účinky jsou v odkazu.
Já jsem si tu cibuli oloupala a dcera se teď vyléčila do druhého dne z následků maturitního plesu. Cestou domů pořádně promrzla a pěkně ji škrábalo v krku. Doma vrčela na mou cibuli, (žádná „víra tvá tě vyléčila“) ale ráno byla dobrá, což je u ní neobvyklé. Naopak vždycky je týden nemocná a já to od ní chytnu. Cibule ani není moc v bytě cítit

„…neboť optimalizuje přirozené mikroorganismy střeva. Dezinfekčních vlastností využíváme, jestliže chceme náš organismus posílit v období nachlazení a protože prchavé účinné látky se vylučují také plícemi, působí příznivě při bakteriálních nebo plísňových onemocněních dýchacích cest. Je velmi účinným rostlinným antibiotikem; působí proti střevním parazitům; snižuje krevní srážlivost. Bezprostředně po kontaktu s nemocným, který má zánět horních dýchacích cest a bolest či „škrábání“ v krku se doporučuje sníst trochu čerstvé cibule.“

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/cibule-kuchynska/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Že by byl nadbytek cibule? Tak to bych chápala, ale jinak si také myslím, že je to blbost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
beer

Nic proti tomu IK, ale škrábání v krku nebo zánět horních cest dýchacích přece není chřipka! I když chřipkou nazýváme leccos..))

před 4437 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
IK

Jako důsledek prochlazení, se může projevit ledacos od rýmy přes škrábání v krku, teplotu, únavu… jako projev oslabení, podráždění nebo reakce imunitního systému na virus, následně zvítězí aktuální zmetek který je v ovzduší nebo imunitní systém, v našem případě podpořen cibulí.

Souhlasím že chřipka není korektní název, ale hlavně že si rozumíme že nešlo o vykřičené hlasivky. Na to cibule nepomůže.

před 4436 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
IK

Jako důsledek prochlazení, se může projevit ledacos od rýmy přes škrábání v krku, teplotu, únavu… jako projev oslabení, podráždění nebo reakce imunitního systému na virus, následně zvítězí aktuální zmetek který je v ovzduší nebo imunitní systém, v našem případě podpořen cibulí.

Souhlasím že chřipka není korektní název, ale hlavně že si rozumíme že nešlo o vykřičené hlasivky. Na to cibule nepomůže.

před 4436 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek