Avatar uživatele
Venca1234

Víte, kde se vyrábí zmrzlé pečivo jako polotovar k rozpečení v řetězcích?

Ve všech větších obchodech napříč celou Evropou mají plus mínus stejné rozpékané pečivo. Přednášející nám jednou na přednášce předložil úkol, ať zkusíme zjistit, odkud toto pečivo pochází. Jako brigádník v Lidlu jsem měl možnost podívat se detailně na balení pečiva, nicméně všude je jen „made in EU“ nebo „Lithuania“. Je mi jasné, že v Litvě se pečivo pro celou Evropu nevyrábí a nejspíš to tam jen přebalují, aby mohli dát onu nálepku „Made in EU“. Tušíte někdo, odkud pochází? Na Googlu jsem narazil jen na jeden seriózní článek, kde popisují proces přepravy a výroby s tím, že se pečivo vyrábí v Asii, většina v Číně. Bohužel je to stále jen jeden jediný článek, není jak si to ověřit. Netušíte někdo? Děkuji

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 1349 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
jsemjá

Dá se koupit v Bille.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Nevím, nezajímám se, kdyby to vyráběli na Marsu, je mi to jedno.
Nekupuji.
Pečivo a těstoviny z bílé mouky konzumujeme jen zřídka.
Pro kváskový chléb chodím do místních pekáren. Sem tam na oslavu, pro ty,
kteří baští bílé pečivo, pořizuji též v pekárně.
Pro členy rodiny s ABKM a na vejce pečeme a vaříme „jinak“.
Sladké koláče, korpusy, cukroví apod. peču doma (už jen ve větší stolní troubě).
Protože vím, co jím :). Žitné placky na pánvi. Domácí pekárna většinou odpočívá ve skříni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Dost pochybuju, že by se oplatilo dovážet to přes půl Evropy. Velký český výrobce pečiva k dopékání je kladenká La Lorraine

Zdroj: https://www.la­lorraine.com/cz-cs/profesional/o-nas

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek