Venca1234

Víte, kde se vyrábí zmrzlé pečivo jako polotovar k rozpečení v řetězcích?

Ve všech větších obchodech napříč celou Evropou mají plus mínus stejné rozpékané pečivo. Přednášející nám jednou na přednášce předložil úkol, ať zkusíme zjistit, odkud toto pečivo pochází. Jako brigádník v Lidlu jsem měl možnost podívat se detailně na balení pečiva, nicméně všude je jen „made in EU“ nebo „Lithuania“. Je mi jasné, že v Litvě se pečivo pro celou Evropu nevyrábí a nejspíš to tam jen přebalují, aby mohli dát onu nálepku „Made in EU“. Tušíte někdo, odkud pochází? Na Googlu jsem narazil jen na jeden seriózní článek, kde popisují proces přepravy a výroby s tím, že se pečivo vyrábí v Asii, většina v Číně. Bohužel je to stále jen jeden jediný článek, není jak si to ověřit. Netušíte někdo? Děkuji

Odpovědi
jsemjá

Dá se koupit v Bille.

da ny

Nevím, nezajímám se, kdyby to vyráběli na Marsu, je mi to jedno.
Nekupuji.
Pečivo a těstoviny z bílé mouky konzumujeme jen zřídka.
Pro kváskový chléb chodím do místních pekáren. Sem tam na oslavu, pro ty,
kteří baští bílé pečivo, pořizuji též v pekárně.
Pro členy rodiny s ABKM a na vejce pečeme a vaříme „jinak“.
Sladké koláče, korpusy, cukroví apod. peču doma (už jen ve větší stolní troubě).
Protože vím, co jím :). Žitné placky na pánvi. Domácí pekárna většinou odpočívá ve skříni.

Pepa25

Dost pochybuju, že by se oplatilo dovážet to přes půl Evropy. Velký český výrobce pečiva k dopékání je kladenká La Lorraine

Zdroj: https://www.la­lorraine.com/cz-cs/profesional/o-nas