Lukáš 001

Víte, jak vypočítat? NENÍ DOMÁCÍ ÚKOL, UCIM SE NA PriJIMACKY A POTREBUJI PORADIT.

Voda v nádobě vyplňuje 55% jejího objemu. Když z nádoby odebereme 12 litrů vody, bude zaplněna přesně čtvrtina objemu nádoby. Děkuji za rady.
--

Měl byste si uvědomit, že u přijímaích zkoušek vám nebude nikdo radit. Takže více samostatnosti, navrhnout řešení, ne se na něj ptát.

Odpovědi
Edison

To je o logice. Uvedom si, kolik procent je čvrtina. Pak to odečti od toho, co máš a víš, kolik procent je známé množství vody. Mno… a pak už je to ještě banálnější.

Jen upozorňuju, že pokud tohle nejsi schopen spočítat, měl bys zvážit, jestli vůbec má smysl studovat něco složitějšího.

Hlada

Je to klasický příklad na dvě rovnice o dvou neznámých. Všechny jsou na jedno brdo. Vždycky jsou tam dvě neznámé a dvě situace, z kterých se sestaví rovnice.
Tady máš za neznámé množství vody a objem nádoby.

  1. situace: % množství vody v nádobě
  2. situace: množství vody v nádobě po odlití

Sestavíš dvě rovnice a vyřešíš.