víte co znamená označení Černý Papež?

Nejlepší odpověď
annas

Generální představený Tovaryšstva Ježíšova je hlavou Tovaryšstva Ježíšova. Alternativami z lidové mluvy jsou termíny generál jezuitů či (pro velkou moc připisovanou jezuitům) „černý papež“.

Je volen doživotně generální kongregací Tovaryšstva a s výjimkou Pedra Arrupeho, který odstoupil ze zdravotních důvodů, Petera Hanse Kolvenbacha, který odstoupil z důvodu věku, a případně Lorenza Ricciho, za něhož byl řád zrušen, skutečně všichni generálové setrvali ve funkci až do smrti.

http://www.ka­topedia.cz/in­dex.php?title=Ge­ner%C3%A1ln%C3%AD_p%C5%9­9edstaven%C3%BD_To­vary%C5%A1stva­_Je%C5%BE%C3%AD%C5%A1o­va

Další odpovědi
hanulka11

černý papež je hlavní představitel Jezuitského nezávislého katolického řádu.