Beruškazamla

Víte, co znamená zkratka DÚK?

Mně to učitel napsal do elektronický žákovský knížky.👍

Nejlepší odpověď
Disraeli

Doprava Ústeckého Kraje. 😅 Jiná taková zkratka s dlouhým Ú neexistuje.
Pokud to napsal učitel do žákovské knížky, tak to asi bude domácí úkol. Normálně je to jen DÚ, ale buď chyba nebo to tak on značí, DÚK jako Domací ÚKol.

Pokud se to týká některého předmětu, tak je to třeba zkratka nějaké kapitoly/nějakého učiva,.. Učitelé to píši ve zkratkách, aby nemuseli psát celé sousloví/dlouhý název z několika slov.
Zřejmě to napsal v nějakém kontextu…