coco

Víte co je „zlatý trojůhelník“?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Zlatý trojúhelník je označení občas používané pro oblast jihovýchodní Asie, která se rozkládá mezi hraničními oblastmi Barmy, Thajska a Laosu (někdy býván do oblasti zahrnován i Vietnam). Tato oblast je významným producentem máku setého, který je později zpracováván na výrobu heroinu exportovaného do celého světa.
Oblast se rozkládá přibližně na 350 000 kilometrech čtverečních.