Avatar uživatele
luckykubrt

Víte, co je „semeno ženy“ a jaká je jeho úloha?

Omylem se mi to odeslalo. Chtěl jsem dát ještě jinou možnost, když tak ji napište do diskuse.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2525 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

Nevím a je mi to jedno

V anketě ani jedno.
Termín je poprvé použit v knize Genesis, verš 3:15 „Mezi tebe a ženu položím nepřátelství, i mezi símě tvé a símě její. Ono ti rozdrtí hlavu a ty jemu rozdrtíš patu.“ (ČEP)
Zde je ženou míněno lidstvo a hadem ďábel.
Podle církevního otce Irenea (2. stol.) je zde zaslíbeno vítězství Kristovo nad Antikristem; proto bývá tento verš označován za protoevangelium.
Hodně se touto otázkou zabývají jehovisté: https://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/1200275153

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pepe88

Nevím a je mi to jedno

Její úloha je, abychom nevymřeli jak hladem, že nám uvaří, tak i že každá chce miminko.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Roman71

Nedostal jsem „jinou možnost“, tak píšu sem..

Kdybych to měl popsat velmi zjednodušeně, tak Boží organizované uskupení, které se dělí na duchovní část (Jehova (pravý Bůh), Ježíš (Boží Syn), andělé a lidé tvořící 144000 nebeských Kristových spoluvládců). Pozemská část jsou poddaní Božího království. V podstatě všichni, kteří mají víru doprovázenou skutky a očekávají příchod Božího království – praví křesťané.

Komu se nelíbí, že právě toto dělají svědkové Jehovovi, by měl vzít do ruky Bibli a opravdu pozorně čít. Většina takzvaných „křesťanů“ totiž ve skutečnosti ani neví jaké je skutečné Boží jméno, a už vůbec neví, že bylo z většiny Biblí odstraněno a nahrazeno jakýmsi popisným titulem :)

To gecco: „Jehovistická agitka“ – mylný ale velmi rozšířený názor :)

před 2524 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Jehovistická agitka na Odpovědích??
Ale fůůůj…
Deset egyptských ran na tebe…
ROFL…

před 2525 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

Co čekáš… od někoho, kdo zatvrzele si píše mezery před otazníkem a myslí si, že to máme blbě my všichni ostatní… takže mě už žádná další tupost nemůže překvapit…

před 2525 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Quentosi, budu se opakovat, ale… TAKHLE JSEM SE TO NAUČIL VE ŠKOLE !!! Nevím jaké známky jsi měl ty z češtiny, ale já měl jedničku, maximálně dvojku. Nevzpomíním si, že bych „lepil“ otazník nebo vykřičník ke slovu. Ještě si pamatuji, že nám říkali, že tečku ano, aby tam nebyla tak samotná. 🙂

před 2525 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉
Quentosi – pravopis je skoro to poslední, co bych mu – vrámci jeho zatvrzelosti, zazlíval…
😉

před 2525 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Na mně ? Proč ? Já se snažím žít tak, aby měl Jehova ze mně radost. 🙂

před 2525 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek