Jikra

Víte čemu se říká/lo rádiovka?

Nejlepší odpověď
Damiana

Čepici. Je to takový malý tmavý baret s „anténkou“. Myslím, že rádiovku nosil Jiří Sovák coby „důchodník“ Evžen Huml v Chalupářích, aby mu „nestydla hlava.“ 🙂

Další odpovědi
johana 56

Pánskému baretu s malým čudlíkem uprostřed.
Doplňuji:
Byl pozdní večer,ta „anténka“ ze šedé kůry mozkové ne a ne se vytáhnout.

mosoj

Slušivou má Luděk Sobota v „Jáchyme hoď ho do stroje“.

Rádiovku jsem nenosil ale slušivého kulicha ano.
Doplňuji:
Ten kulich měl anténu také.

anonym

ad johana, nosily i ženy, viz dobové poválečné filmové týdeníky.
Původní baret je francouzské provenience, nosí se na stranu a dosud se udržel v armádách – červené a zelené barety, (průzkumníci, výsadkáři, zvláštní jednotky apod.).
Ona „anténka“ se stala motivací k přezdívce rádiovka.

flodur

Tady ji máme-http://www.world-outbreak.cz/in­dex.php?idzbo­zi={F8AB27F9–3464–43A3-BC49-B975695E0AEC}

MacChill

taky jí nosí Pat

Zdroj: http://www.patmat-game.com/edit/ep1/pic_­3.jpg

ReHu

Že by čepici? Takové té slušivé 🙂

Jikra

Pro Mosoje:Tak to zase já jo a to že povině a ještě k tomu pumpky.To byl pohled pro bohy.Dítě jak ze žurnálu ale já to tak nesnášel.

mosoj

Čéče pumpky no jo. To jsem chodil radši s nahou prdelí v hubertusu a na nohou jsem měl tatranky.