Zvědavý

„Víš, co je tohle?“ (mne si prsty) „Nejmenší housle na světě.“ Co přesně to znamená?

Tady jeden příklad, ale viděl jsem to i jinde použité… https://www.y­outube.com/wat­ch?v=TxmzXSjU­ha8 čas 3:23 Díky

Nejlepší odpověď
annas

Film neznám, jen jsem zhlédla ten kousek, ale odpovídá to významu, tedy původu.

Našla jsem v anglickém zdroji význam věty nejmenší housle na světě – máte-l.i zájem, můžete si přečíst, jak se význam rozšiřil – např. snímač, k němuž se přiloží dva prsty .
Fiktivní housle, které hrají „tragickou"hudbu pro postižené něčím, co je v určité situaci nutné a chybí. Místo nářku, stížnosti se "zahraje“ na fiktivní housle.

Používá se v melodramatických filmech na počátku 20. st. ovlivnilo vznik pojmu „srdce a květiny“, tedy něco sentimentálního a sladkého.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=the+smalles­t+violin+in+the+w­orld+fingers&oq=the+sma­llest+violin+in+the+w­orld+fingers&aq­s=chrome..69i57&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

1. Původ tohoto spojení

"Někdy se dějí nepříjemné věci. Neexistuje ý toaletní papír, když ho opravdu potřebujete, není tu žádné mléko pro pro zalití ovesných vloček Určitě to znáte.

Tyto nepříjemnosti mohou přesvědčit ostatní, aby vytáhli své malé imaginární housle a poskytli vám spoluúčast jako hudební doprovod k vaší litosti, případě vašemu ˇkňučen"

První zmínka v populární kultuře byla v epizodě televizní show M * A * S * H ​​z roku 1978, během níž major Margaret Houlihan (Loretta Swit) třela palec a ukazováček dohromady a říkala: To jsou nejmenší housle na světě, a hrají jen pro vás. “

Je však naprosto možné, že se původ vrací mnohem dříve než jsou 70. léta. 20. století.

Píseň, která je založena na těchto slovech, , je ‚Hearts and Flowers‘, kterou složil Theodore Moses Tobani (texty Mary D. Brine) již v roce 1899.

uvidíte i záběr „hry na housle“ dvěma stisknutými prsty.

Takže tedy je to originální nejmenší houslová hudba na světě …

https://www.clas­sicfm.com/dis­cover-music/humour/world-smallest-violin-music-origin/

2. Nejmenší housle na svět – v tomto významu se používá v současnosti

F"Když někdo kňučí a už vás to unavuje, můžete si zahrát nejmenšími housmi na světě, abyste navodili li hudební atmosféru a dramatizovali nepříjemné kňučení dotyčného. Toho je dosaženo tím, že si dáte ukazováček a palce k sobě a řeknete: „Toto jsoui nejmenší housle na světě a hrají jen pro vás.“

https://www.ur­bandictionary­.com/define.php?ter­m=World%27s%20Sma­llest%20Violin
--