annas

„Vidět Neapol a zemřít?“ „Ochutnat neapolskou pizzu a začít žít!“ Které úsloví vám připadá působivější?

Šárka Erb Škachová píše o neapolské piozze v časopise Sféra v období červenec a srpen 2022, ročník 19.

Uvádí

  1. Nejznámější pizzu na světě Margherita upekl Rafffaele Esposito, který založil Pizzerii Brandi.
  2. Nejstarší pizzerie na světě Port Alba stále pizzu peče.
  3. Antica Pizzeria Da Michele je nejznámější v Neapoli a peče jen dva druhy pizzy, ale jsou skvostné.
  4. Všechny tři pizzerie stále funguji a na jejich pizze se nic nezměnilo. Od prvopočátku se velká pizza krájí na dílky, menší verze Panzerotto ve tvaru oválu se smaží v oleji. K pizze se podává pivo.
  5. Ale přibyly i vynikající sladké pizzy, největším hitem je spojení Mele a Sambuco – jablka a černý bez.
  6. Někteří Italové říkají, že jsou na světě jen dvě věci, které jsou nekonečné : Vesmír a chuť na pizzu.
  7. Autentická pizza je zde samozřejmostí nejen proto, že platí stará pověra, že za nepodařenou nechutnou pizzu Neapolitán zemře. ale především kvůli tomu, že výrobci chrání starou tradici kvalitními surovinami a tradičními způsoby přípravy.
  8. Za neapolskou pizzou se vyplatí cestovat – píše autorka,.

https://pixaba­y.com/cs/images/se­arch/neapol/

Nejlepší odpověď
elkon

Když jsem viděl Neapol na vlastní oči, Tak mě to stačilo. Tolik špíny a vytlučených oken se málokde vidí.

Další odpovědi
Drap

Záleží z jakého úhlu pohledu se na věc díváme a kdy toto použijeme. Více naděje samozřejmě nabízí úsloví druhé. Kdo ví ale zda jsem ho použil správně?

aliendrone

Elkon mi to „vzal od huby“. Článek je nejspíš masírkou zadanou nějakou CK, popřípadě rovnou jejich asociací. Pizzu nemohu posoudit, bo jsem ji tam nejedl. Ovšem i tak to bude jen pizza, žádný zázrak se pravděpodobně nebude konat. ;) :)

Kelt

Neapol mohu vidět na youtube a pizzu si mohu objednat domů a když si pustím youtube a sledovat Neapol, tak při tom mohu konzumovat pizzu. Pokud se udusím soustem při sledování Neapole, tak se vyplní – Vidět Neapol a zemřít.