Avatar uživatele
terry

Vidíte větší jistotu v:

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Heřman, MichalN před 4415 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

zaměstnaneckém poměru

Asi v současné době výhodný zaměstnanecký poměr. Nelze však paušalizovat. Určoval jsem odpověď takto, protože myslím, že je asi nejvýhodnější pro většinu lidí v republice. Každá z uvedených alternativ může být a nemusí být zcela jistá. Z jiných alternativ by se mi třeba líbilo být renti=rem se slušným příjmem.
Osobně bohužel, žádnou jistotu nemám.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

zaměstnaneckém poměru

Máte záruky dávající zákoníkem práce i když současná vláda některé „výhody“ zrušila.

Živnostník má kromě té své vlastní činnosti, ještě spoustu administrativních povinností, sice si je může nechta od někoho udělat, ale musí mu za to zaplatit, ale stejně za to ručí sám, že je to dobře.

Nebo se stát „důchodcem“ a brát rentu od státu či jiné instituce – třeba se stát spolumajitelem nějaké úspěšné firmy a brát „procenta“ ze zisku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

jiná alternativa - jaká?

Já si v průběhu kariéry vytříbil optimální kombinaci obého a navíc občasné nárazové činnosti na základě mandátní smlouvy.
Ale dnes je jistější mít jako základ řádnou pracovní smlouvu, protože zadržování výplaty je protizákonné, kdežto neplacení faktur se stalo jakýmsi národním sportem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Heřman

vlastní živnost / firma

A zaměstnaneckému poměru nemám žádnou jistotu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Má to ale i svá úskalí, jednu etapu jsem měl více peněz než jsem potřeboval, jenže téměř žádný čas na to, je vůbec užitečně utratit. A navíc se dostavil zvláštní paradox. Čím se měla rodina lépe, tím více to odnášelo manželství.

před 4414 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek