pokazdejinak

nevím si rady s dárkem pro babičku… poradíte mi tu někdo? :)

babička (80) nevidí, takže už nám docházejí nápady, čím jí udělat radost – různé audio knihy už má, nesnáší krémy a kosmetiku, léků bere spoustu od doktorky, takže žádné extra vitamíny jí rozhodně nepotěší…
to s těma očima se jí přihodilo letos, takže se špatně orientuje doma – podnikat nějaké výlety za kulturou, prostě ven se bojí :/ fakt nevím, co s tím…
Doplňuji:
s babičkou si povídáme často :) ale díky za starost… děkuji za tipy, hlavně na ty pomůcky pro nevidomé, zkusíme něco sehnat.
vlastní CD je skvělý nápad! akorát já nejsem moc kreativní člověk, ale zkusím se s tím nějak popasovat ;) nebo si s tím dám víc práce a počká to až na narozeniny… :)

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak hned jako první co mně napadlo je nějaké CD s hudbou co má ráda, nebo mluvené slovo.
No a pak věci speciálně pro slepce, např. hodinky, zápisník pro nevidomé,atd..více nápadů v tomto katalogu.
http://www.han­dicapzn.cz/im­g/katalog.pdf

Další odpovědi
barnajka

I já bych to viděla na nějaký ten hudební dárek, příp. občasnou pomoc osobního asistenta – babička by díky němu postupně získala větší jistotu a časem by si třeba i na tu venkovní zábavu troufla :)

Jinak k těm CD – myslím, že (audio) knih není nikdy dost, tak bych opravdu nepovažovala za trapný sklouznout i letos k tomuto „nouzovýmu“ řešení. Nabídka titulů je široká, určitě se najde něco, co babička ještě ve sbírce nemá.

A nebo mě napadlo toto: vyberte nějaký babiččin oblíbený román/příběh/bás. sbírku a na CD jí ho namluvte sami :)
Předčítat může jen jeden člověk, a nebo se můžete po jednotlivých kapitolách prostřídat celá rodina. Mluvený projev jde dodatečně v počítači podkreslit jemnou hudbou a nebo zvuky, co budou korespondovat s aktuálním děním v příběhu. Prostě si s tím trošku pohrajte, do Vánoc ještě času dost :)

Případně zaúkolujte děti, ať sami vymyslí a namluví nějakou pohádku „O nejhodnější babičce na světě“ atd – radost z dárku bude dvojnásobná.

Jestli umíte aspoň krapet obstojně zpívat, nazpívejte babičce CD s hity jejího srdce :)

venkovan

Nevím jestli pro babičku neni nejlepší dárek, který udělá radost, si s ní sednou a povídat. Ale třeba by nebylo marné se zaptat na nějaké sdružení pro nevidomé. Mohou mít řadu inspirací, které mohou babičce orientaci v bytě ulehčit.

LaDy MuSiC

Tak například by ste mohli dát Vaší babičce nějaké vůně. Třeba voňavé svíčky, apod. Prodávají jich spousty. Nebo jiný z dárků pro prarodiče
Dále jak už je tu zmíňeno nějaké CD, nebo hudbu.
Ale, třeba jí potěší i nějaké mýdla nebo mořská sůl do koupele?
Pak mě napadlo i taková věc, třeba nějakou pořádnou madraci do postele nebo pohodlné polštáře, co jsou tvarované na krk. Ty se také shánějí docela lehce.
To je asi všechno co mě napadlo, tak doufám že sem pomohla :) ať je babička z dárků nadšená.

hanulka11

tak u nás je to v bleděmodrém…co stále darovat, aby to využila pro sebe …jelikož jí bolí klouby dostává od nás různé mazání ve velikém balení a na klouby doplněk stravy ,k tomu jí necháváme dělat kalendář z fotek ,které během roku vyfotíme …i když špatně vidí, tak přeci jen je v dostatečné velikosti , že fotky ji potěší.

terry

Rukavice nebo pěknou – příjemnou šálu?

Meropa

Nevím jestli to tu někdo už nepsal, ale napadlo mě nějaké pohodlné křeslo, třeba houpací nebo nějakou hřejivou (asi elektrickou) deku.