zjentek

Viděl letos někdo kroutit se po dešti žížalu?

Kdysi dávno se po dešti hojně kroutily žejžaly. Dnes nevidím.

Kategorie zvířata- ostatní zvířata.

Odpovědi
dust8

Je mi trapně, že si je letos nevybavuji. Nebude to tím, že ven za deště nechodím a když už musím ven za deště tak jen po silnicích a ne na zahradu?

Co když už žížal ubývá? Možná jsou ohroženy? Když vemu kolik jich skončí jako potrava ptákům, slepicím atd, tak teda nevím.

cochee

Letos asi tři.

Žížaly jsou na vymření, to se dost ví. Docela nedávno se o tom zmiňoval i nějaký odborník, četl jsem na nějakém tom českém „zprávovém“ serveru, myslím, že se to dá dohledat.

Já to vidím i na zahradě, když ryju, a už několik let. Dříve jsem zaryl a byla žížala, dvě tři. Dneska jedna za půl zrytého řádku. To samé kompost; pokud si nekoupíš sadbu kalifornských žížal, v kompostu žádné nemáš, přitom jsou to skoro nejdůležitější, co kompost potřebuje.

Dopl.: ten článeček jsem nenašel, ale googli „žížaly vymírají“, ono toho vyleze více.

aliendrone

No, i já jsem viděl párkrát po dešti žížaly. S odstupem času mi došlo, že jsou to jen průvodní halucinační efekty v důsledku intoxikace alkoholem ve sprše. ;) :)

Ale vážně, co pamatuji, tak se to nikdy po dešti na dlažbě či asfaltu nehemžilo žížalami. Ale i kdybys je běžně vídával a dnes NEVIDÍŠ, je dost možné, že ti někdo podstrčil kapičku Keplerova MEGACLOUMÁKU, popřípadě jeho trapńoučkou, ubohou a slaboučkou napodobeninu doživotně odsouzených pánů Fiana a Křepely. ;) :)

EKSOT123

Po jakým dešti? Dyť se většinou sotva smočí prach. Dřív se možná víc hnojilo hnojem a možná bylo na nějaké zahrádce víc žížal. Ale dnes jsou vidět krtince i na polích. To dřív za komunistů nebývalo běžné. Asi dnešní výběr a dávkování pesticidů je k žížalám trochu šetrnější.

zjentek

Dust: Jo, možná jsou vlivem sucha hluboko, Bůh ví a třeba někdo tady… uvidíme.