autacek

Více než 300 tisíc aut jelo nepovolenou rychlostí, ale nehoda ani jedna. Je tedy toto jednání řidičů tak nebezpečné?

Nemohu se zbavit dojmu, že jsou mnohdy rychlostní limity nastaveny špatně a především jde o výběr peněz do obecní kasy.

https://m.novin­ky.cz/discussi­on?sznu=tm7JBGCmlhBkhpPg­&dId=497826&a­Id=448088

Nejlepší odpověď
hapiky

Silniční předpisy se dělají s ohledem na ty nejslabší řidiče. Mnoho dobrých řidičů by mohlo tedy jezdit rychleji a bez nehody, než ti slabí a pomalí, nebezpeční. Velký problém je ovšem ten, že se nikdo za slabého řidiče nepovažuje, spíše naopak.

Další odpovědi
Kepler

Většinou jsou rychlostní limity nastaveny oprávněně. Pro jízdu v tunelu to platí určitě. Někde se to může někomu zdát nepochopitelné, protože místo nezná a netuší, že po pár stech metrech ústí na hlavní silnici nějaká vedlejší. Znám jedno takové místo, kde snížili rychlost až po několika smrtelných nehodách. O dopravním značení nerozhodují žádní blbci, ačkoliv by se to tak někomu mohlo zdát.

Muffz

Jak kde. Zrovna tunelem v Klimkovicích jezdím každý den a pokaždé dodržuji rychlost. Taky každý den (tam i zpět) se najde někdo, kdo prostě musí jet o těch 20km/h rychleji, protože by jinak umřel na pomalou jízdu.

Někde jsou maximální rychlosti nastaveny špatně, to ale neznamená, že je nebudu dodržovat. Že v tom tunelu nebyla žádná nehoda? Proč by taky byla? Je to dálniční tunel, jde tam krásně vidět, je to téměř bez zatáčky. V pravém pruhu jezdí slušní řidiči, co jedou 80km/h, v levém ti, co jim jsou zákony ukradené. Je to bezohledné, protože srážka v tunelu by měla fatální důsledky.

Před časem si známý koupil RSkovou Audinu, tak ji chtěl otestovat, po dálnici jel 180km/h a i s tak sportovním autem bylo poznat, že není určené na naše silnice. Nehledě na to, že za dlouhou zatáčkou jela v obou pruzích dvě auta povolenou rychlostí a brzdil i očima. Při 253km/h bychom byli rozšmelcovaní do poslední kosti…

Arne1

Bylo už několik seriozních rozborů které vycházely z dat policie a BESIPu, že omezování rychlosti nevede k větší bezpečnosti a už vůbec není ekologické.

Smackdown

V Německu je to neomezeně,u nás máme některé zákony opravdu na hlavu.

Klaproth

Ano, toto jednání je nebezpečné. Vzhledem k technickému stavu řady našich silnic a dálnic jsou rychlostní limity nastaveny velkoryse. Kdo někdy jel po D7, ví o čem je řeč. Tam se bezpečně dá jet maximálně 70 km/h.

mosoj

Neznáš hlavně svoje limity. Jezdíš vůbec po silnici?

http://zakras­nejsivimperk.cz/?p=108619

dubraro

To místo znám a výsledky měření potvrzují, co jsem předpokládal. Jediný, kdo v tom tunelu překračuje rychlost, jsou Poláci. Po celé trase mezi Ostravou a Brnem mne, při dodržování rychlosti, předjíždějí celé kolony Poláků. A nikdo si netroufá s nimi něco dělat.