arygnoc

Vianoce a tie kecy okolo toho

nakoľko sa chystám na dovolenku po zemiach českých, morave a slovensku , vo finále i stredomorí (v sobotu letím do matičky prahy), dovolím si popriať stabilnému osadenstvu, ale i nováčikom a príležitostným, pekné sviatky.
najviac sa teším na lyže (na morave, drahá prvýkrát bude stáť na lyžiach, neverí, že niečo také je fyzikálne možné), české pivo, slovenské modranské vínko, trapasy s angličtinou (drahá vie perfektne iba „ešte“, „do riti“, „halušky“ a „neotravuj“, ak pominiem vulgárnosti), ale i náš česko-slovenský chlieb (ten je svetový), klobásky, kapustnicu, celú tú našu kultúru včítane „oblohy“ v reštaurácii … a na všetko,čo som zabudol spomenúť (ach, nesmiem zabudnúť zobrať granko dcére do ríma).

proste to zhrniem – majme sa radi, užime si to tu s láskou (i v živote) a všetko, na čo som zabudol mi a iným prajte tiež.

prajem vám všetkým krásne sviatky.

PS:
ja to potom zmažem sám.

Nejlepší odpověď
briketka10

taky taky ať se Vám všude líbí
a na tu „kapustnicu“ se já taky
těším mám už připravenej hrnec 😁
http://www.jac­quielawson.com/pre­view.asp?cont=1&hdn=0&pv­=3365923&path=83563
Doplňuji:
není třeba mazat 😁

Další odpovědi
ahold

Přidávám se k tobě s přáním.
A i když to není otázka, dávám ti palec.
ŠŤASTNÉ VESELÉ VŠEM 🙂

iceT

I já ti přeju hezké a klidné vánoce a nádherné zážitky.

zjentek

tak si to užij ve zdraví

Jádrohlod

Viď , že se vrátíš !!!!! Také všem všechno nej !

marci1

Krásné svátky a to, co jste popřál nám : mějme se rádi, užijme si to s láskou a hlavně se rádi mějme po celý rok ! 🙂

beri49

Aj Tebe a Tvojej drahej prajem krásne odpočinutie v náruči nádhernej prírody na Morave, veľa príjemných zážitkov, dobré pivo i doboru pálenku (tú si asi vezieš zo sebou).
Ale hlavne si nedolámajte nohy na Moravských krpálov bez snehu.
Ale treba strýko Svätý Peter nadelí a všetko bude v pohode.
Nezmazateľné zážitky a všetko dobré do roku 2014
praje
Jirka-Olomouc

anonym

Bezva, a kde je otázka? Nebo jsem ji přehlédla?

bububabu

Kecy ??! Tím máš namysli to jak rozepisuješ co budeš kde dělat, nebo tím míníš ta přání která ti zde pisatelé přejí? Nejsem nenávistný člověk, ale promin, tohle mi upřímně nezní…

gagaga

uzijte si volna..
hodne stesti ary vam i vasi pani a obcas i tak nakouknete a napiste jak je ..
:))

  • iv-

gagaga

a kdyz jsme si ted precetla jeste ta slova co umi vase pani slovensky bez uvozovek, tak je to celkem pekna veta :)

johana 56

Také já přeji všem klidné a pohodové prožití svátků Vánočních.

briketko díky,moc hezké.
Coby věčná cestovatelka zítra frčím rychlíkem „Fatra“ směr Malá Fatra,tradiční kapustnice určitě chybět nebude.Je škoda,že toho roztomilého ptáčka na horách neuvidím,)

briketka10

Klikněte vlevo na vrcholek hory
a obrázek se začne načitat 😁

ahold

Briketko, hoď mi sem recept na tu kapustnicu.
Tradice je tradice, ale změna je život. I když ta kapustnica je taky asi tradiční. A třeba se hodí i ostatním. Díky

briketka10

kupuju zásadně Bolehošťské kysané zelí
to dám do velkého hrnce z troškou vody
mírně povařit..vedle si uvařím brambory
s nakrájenou šunkou od kosti, uzeným
bokem apod. co zrovna mají v obchodě,
ale nedávám do ní papriku musí v ní být
velká zakysaná smetana 500ml a pak ji
zahustím asi deseti pol. lžicemi poloh.
mouky sleduju houstnutí a přidám je-li
potřeba lžíci, nebo ne..
osolim, trochu opepřim nic víc, je to bílá
hustá polívka já ty červený nemusím no
a mám velkej hrnec na celej tejden 😁
někdo si dává houby i papriku každý
má svůj receptík já ji dělám léta tak..
mamka taťka přítel sestra a i moje
kočka ji jedla teď si ji dám se ségrou
a pošmáknem si 😁

briketka10

někdo dělá na másle, nebo oleji cibuli
a pak jíšku, potom by ta polívka byla
mastná, jako většina gulášů apod.

johana 56

Bez hub a pěkně ostré klobásky to není ono,na zahuštění je dobrý najemno nastrouhaný syrový brambor.Je pravda,že každému chutná něco jiného.

annas

Já mám ráda červenou, ostrou zelňačku. V receptáří jsem našla zelňačku tzv. křampes, je jiná, než jsem vařila já, nemusí se zahušťovat, protože se brambory rozštouchají. JInak dávám vše ostatní.

anonym

Máš před sebou bohatý program, tak si to všechno jaksepatří užij. Kdyby něco zahaprovalo, tak nezapomeň, že zítra je taky den. Užij si volno a „Šťastné a veselé Vánoce“.