natli

vi te co to jsou krokodýlí slzy

ja nevim co to je tak mi prosim poratte

Nejlepší odpověď
quentos

ronit krokodýlí slzy znamená předstírat pláč – krokodýli ve skutečnosti pochopitelně neslzí ;{)= srov. níže

Zdroj: www.rozhlas.cz/stred­nicechy/slova/_zpra­va/129750

Další odpovědi
panenka

krokodýlí slzy jsou výraz pro neupřímný pláč bez slz

atriplex

Uvedené tvrzení vzniklo tak: Krokodýl potravu nekouše, ale hltá kusy. Díky tomu velké kusy masa v tlamě zespodu tlačí na oči i slzné kanálky a tak při žraní tečou krokodýlovi slzy. Protože to však nejsou slzy citové, ale mechanické, říká se ronit krokodýlí slzy, slzám neupřímným. Krokodýl přece nepláče kvůli tomu, že zabil buvola, ale vypadá to tak.

holčička

Krokodýl neuroní ani jendu slzlzu a když někdo dělá krokodýlí slzy tak harje jak brečí.