rosinka

Ví někdo, co by pomohlo..

starší osobě vyléčit suché, drsné, zahnědllé lokty? Stará dobrá indulona je na to slabá, jsou jiné a a účinné prostředky?
Doplňuji:
Ježíši, mosoj, já jsem nemyslela všechny důchodce!!! Vás v žádném případě, tohle by mne ani nenapadlo! Vy jste přece inteligentní člověk..;-) Bohužel,ale s některými tak je, že přehnaně šetří vodou, bydlela jsem s takovými v jednom domě.

Nejlepší odpověď
pusinka50

Mně na to pomáhá Excipial mléko mastné pro suchou pleť. Může ho i napsat kožařka na recept a platí se míň. Stejně by měla osobu vidět kožařka, suché, drsné, zahnědlé lokty mohou mít svůj původ v lupénce, ač se to k nevíře zdá, je to tak. Jak vypadají kolena?

Další odpovědi
Drap

Vyčistit citronem a stále mazat vazelínou z lékárny.

Damiana

Předpokládám, že jde o kůži tmavší stářím. Tady by mohly pomoci krémy s bělícím účinkem (výborné má La Roche-Possay) nebo zábaly s ovocnými AHA-kyslinami. Musí se ale používat pravidelně a dlouhodobě. Místo by se nemělo vystavovat UV záření (pozor i na solárko). Nepřehánět to s beta karotenem a potravinovými doplňky, nekouřit.

mosoj

Zkuste mast Kerasal. Volně k dostání v lékárně.
Mně na lokty moc pomohla.
(citace z příbalového létáčku :
„Kožní přípravek k odstranění nadměrně zrohovatělé pokožky. Neobsahuje vodu, silně promašťuje, vodou smyvatelná“.

Ale smrad důchodce asi neodstranila.
Doplňuji:
Rosinka,
beru, ale přesto není dobré paušalizovat.
Na druhé straně i inteligentní lidé mohou smrdět.

Sůwa

Já jsem taky starší osoba, ale na lokty si nevidím, takže jsem v klidu. Začnu to řešit, až začnou bolet 😁