Avatar uživatele
balca

Většina lidí slaví Vánoce…

Většina lidí slaví Vánoce,dokonce i nevěřící,znám spoustu nevěřících co slaví Vánoce,ale proč je slaví,když je to křesťanský svátek ? Vánoce přeci nejsou o nadělování dárků… :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4212 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
manon

I lidi nevěřící slaví Vánoce – je to tradice a nevěřící je berou spíš už jako svátky klidu a rodinné pohody. Stejně jako Velikonoce někdo bere jako křesťanskou záležitost a někdo jako vítání jara. To je vývoj.
Čili není to pokrytectví nevěřících, jen jiný pohled na tyto svátky. Mají asi lidem co říct i jen jako uctívání tradic.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

Všichni Vánoce neslaví, já patřím mezi ně. Neslavím ani Silvestra, protože žádného neznám, ani Velikonoce, ani vlastní svátek a narozeniny. Tak a co ty na to…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Vánoce byly původně pohanský zvyk. Až některý papež z nich udělal křesťanské svátky (zlegalizoval).
Někde jsem četl, že dárky na vánoce se původně dávaly jenom proto, aby se další rok na polích urodilo, stromy měly zdravé plody, studny byly čisté, dobytek byl zdravý apod.
Vánoce, Velikonoce i Silvestra neslavím

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Slavení křesťanských vánoc/ a nejen vánoc, například i velikonoc/ patří k naší kultůrní tradici, takře neni divu že je slaví i nevěřící

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukasy

Jo tuto otazku jsem si taky několikrát pokládal a je to i jeden z duvodu proč jsem je přestal slavit. Tak ale zas je na každem co si slavi, to bys nemohl slavit skoro žadny svátek. Ani silvestr bys nemohl oslavovat kdybys ses nejmenoval Silvestr.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kamionacka09

Ja taky poslednich par let neslavim vubec nic.-prijde mi to zbytecny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

jsem uz na toto tema rikala,ze je svet plny pokrytcu.asi se jim libi tý svetylka,nebo co.vanoce nejsou krestansky svatek,ale pohansky.neboli oslavy boha slunce.v te dobe se slavil slunovrat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Sůwo,proč vůbec žiješ?

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

proc by mela suwa zit jen pro jeden den v roce???buh miluje vsechny lidi bez rozdilu,urcite by byl krutym bohem,kdyby stanovil svatky,kde se schazi rodiny a lide co jsou sami,aby byly smutni a v depresich.

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

to neni dobré,a co není dobre,nepochazi od boha.

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek