slad08

Vesmír vniknul z jdnoho malého bodu

Vesmír vzniknul z jednoho malého bodu z tzv. Velkého třesku, v té době nebyl čas, prostor a hmota, tak kde tedy ten bod (velký třesk) LEŽEL ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

konkrétní místo není známo ,zde je to moc pěkně ale obšírně popsáno

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vel­k%C3%BD_t%C5%99esk

Další odpovědi
iq

Nemohl nikde „LEŽET“,protože přece nebyl prostor.:-) Uz jsem to tu jednou radil,doporučuji přečíst něco od Stephena Hawkinga,nenásilnou a velice srozumitelnou formou převážně pro laika vše vysvětluje a popisuje.

George25

Pro někoho obrovský a pro někoho mikroskopický­.............VES­MÍR

led

Toto, keby som vedela, hneď mám niekoľko Nobelových cien.
Podľa starých legiend ten Bod ležal v Ničom (Chaose), „Z ničoho vznikol život“… (mezopotámske legendy)

mathes

Když není prostor, nemá z definice pojem „kde“ naprosto žádný význam. O okamžiku velkého třesku nemá věda naprosto žádnou představu. Nejzašší okamžik, kde mohou platit existující teorie je zhruba 10−43 sekund po velkém třesku (Planckův čas).

Valky

Z takových myšlenek mě přepadá deprese.. Jak to, že nebyl čas? Jak to, že nebyla hmota – z čeho vznikknul ten třesk? A kde se ten bod vzal, když nic nebylo.. něco muselo být… Je vesmír nekonečný? Přece musí někde končit… Atd atd… pak si akorát člověk uvědomí, jak moc jsme maličcí!

jasiro

Ahoj.
Přečti si knihu Mnoho vesmíru v jednom – Alex Vilenkin – překlad např. zde: http://www.kos­mas.cz/knihy/145223/mn­oho-svetu-v-jednom/
Celkem srozumitelnou formou předkládá teorie toho, co bylo před velkým třeskem. Popisuje tzv. inflační část vzniku vesmíru, tedy čas do 10 na –33 sec. a předkládá i teorie věčně inflantujících vesmírů. Odpovídá i na řadu dalších otázek, jako např. proč jsou kosmologické konstanty tak přesně vyvážené a pod. Celkem poutavou formou popisuje vznik a rozvoj různých teorií o této problematice.

Zdroj: nabenecku.cz