jjj123456789

Vešla by se lokomotiva „Brejlovec“ pod tramvajové trolejové vedení?

Odpovědi
anonym

Jo…
;-D
Výška zavěšení tramvajové troleje (v Praze) se pohybuje od cca 5 do cca 5,8 m.
Výška lokomotivy 753 je 4,335 m.
Kam s ní hodláš jet??
😁

atoris

Problém by robil rozchod, typ koľajníc, typ okolkov a oblúky.
Doplňuji:
Normálna výška žel. troleja zvykne byť 4,85 m.

honza19hk

ano ale nejela by ,nemá shodný ani napětí ani proud v trolejích.navíc ani kolejnice nejsou shodný.

Výletník8

Doplňuji, že nejen vejde, ale např. v Olomouci je křížení tramvajové trati s železniční, po které občas (dnes už ne pravidelně) tato lokomotiva projede.