aliendrone

Věříte, že ITER bude spuštěn v roce 2025 a proč?

ITER = Exprimentální fúzní reaktor (první, který má produkovat více energie, než spotřebuje k vlastnímu provozu) se staví ve Francii. Jde o tzv. „sluneční energii z vody“ (přesněji z izotopů vodíku).

Odpovědi
CR chess2017

NE - Počítám s dalšmi odklady, první spuštění odhaduji do 2035.

Kepler

NE - Počítám s dalšmi odklady, první spuštění odhaduji do 2035.

Frantíci v tom projektu hrají jen menší roli, financuje to EU + 6 dalších zemí, takže je tady velké riziko výpadku financí. Navíc je úplně nová záležitost a lze očekávat i nečekané technické problémy.