Avatar uživatele
jsemjá

Věříte v Boha a chcete se o něm něco dozvědět?

Nebo ne?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? jirka F před 1359 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Nevěřím a nezajímá mě. A v kterého boha? Člověk si vytvořil boha k obrazu svému.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Vojta24

Ne, co bych takovou znalostí o kompletně vyfantazírované bytosti / entitě přesně získal?

Upravil/a: Vojta24

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ElonMusk

Lidské komunity si prý již vymysleli více než 6000 bohů. Nejznámější jsou samozřejmě ta římská (původně řecká) božstva a židovský bůh (přebrán i křesťany a muslimy).
Já věřím pouze v to, že měsíční vlk každý večer pojídá Slunce, a to proto zapadá. To je myslím nepopiratelný fakt.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já si myslím že časy, kdy prakticky veškerá lidská civilizace byla ovládána nějakou verzí náboženství snad už pomalu končí.

Celkově necítím potřebu náboženství v téměř jakékoliv podobě dnes přiživovat zájmem. Myslím že demagogie spojené se slepým prosazováním kýmsi jaksi předepsaných a ničím nepodložených textů proti veškerým projevům racionálního myšlení už bylo opravdu dost.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Nepotřebuji se nic dovědět. Vím dost z Bible. Neuvedl jste, kterého boha máte na mysli.

Kromě toho si myslím, pokud nejde o fanatismus, je každého věc, zda je věřící, nebo je bezvěrec.

Ale ať je to tak, nebo jinak, neměl by nikdo přesvědčovat druhé o tom, co sám považuje za pravdivé. Je to subjektivní.

Přece věda a víra existují vedle sebe, přece každá zkoumá něco jiného – jak je to možné x proč je to možné atd.

Vzpomněla jsem si na jeden citát z filosofie od anglického myslitele Francise Bacona. Je v učebnici filosofie Úvod do světa idejí od kolektivu anglických autorů z r. 1994.

Francis Bacon Esej o pověrách

"Lepší je nemít o Bohu žádné představy než takové, které ho nejsou hodny. V prvním případě člověk v Boha nevěří, v druhém ho hanobí

Je možné najít i na netu.

"Je pravda, že trocha filosofie vábí lidskou mysl k ateismu, ale hlubiny filosofie přivádějí lidského ducha zase k náboženství.“ — Francis Bacon

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/1719291-francis-bacon-je-pravda-ze-trocha-filosofie-vabi-lidskou-mysl-k/

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

Ano věřím, bůh mně kdysi vyléčil z nemoci tím že jsem se k němu každý večer v nemocnici modlil, měl jsem zánět mozku a to mně utvrdilo v tom že něco jako bůh musí existovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Tak už mi jednou někdo takové materiály poslal. Pokud Bůh existuje, tak dává o sobě vědět. To, že někdo napíše, co si myslí, je jeho názor, pohled a ne skutečný Bůh. Vědci třeba zkoumají látky, zjistí jejich vlastnosti, ale to neznamená, že tu látka znají dokonale. No a Bůh, pokud stvořil člověk, je daleko více než člověk a proto člověk nemůže nikdy dokonale poznat Boha. Takže věřím, ale pochybuji, že bys ty mi o něm mohl něco , co bych nevěděl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… na pohádky je vhodnej Alík.cz …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Děkuji, mám informací dostatek :)))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vojta24

jirka F: jestli oni za tím nebyli spíš doktoři, jejich existence je docela dobře prokázána i jejich blahodárný vliv na zdraví. Speciálně pak v nemocnicích se vyskytují hojně a konají tam každý den zázraky na svých pacientech.

před 1359 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Vojta24

To že jste místo doktorům a sestřičkám vděčný za své uzdravení postavě z bájí, svědčí spíš o tom, že svůj vděk neumíte nasměrovat.

před 1359 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… spíš někdo ji dokáže ovládat dokonale, že by nemocniční páter ???

před 1359 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jsemjá

jirkaf, koukni na můj blog.

před 1359 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek