Meggie2

Věříte na znamení zvěrokruhu?

Nejlepší odpověď
elkon

Ne.

Další odpovědi
zjentek

Co se týká horoskopů, ať se napíše a podstrčí cokoli, vždy to sedí, bacha na to Meggie! (;

df

Astrologie je jeden z mála záchytných bodů na cestě poznání života. Ano, tudy vede cesta. Jak nahoře, tak dole.
Ale pokud na to nejsi zralá, tak to stejně nepobereš. To plati pro všechny zde.

cappuccino

Neverim ale musim priznat, ze dlouhodobym pozorovanim jsem zjistila, ze lidi narozeni v urcitem znameni maji hodne podobne vlastnosti.
Ja jsem napriklad vaha a kdyz se potkam s jinou vahou, citim tam spolecne souzneni, nemusime si nic vysvetlovat.
Ale na horoskopy neverim, tam si najde kazdy co potrebuje.

Filip84

Tak my se domníváme, že vesmír je nekonečný (ačkoli je to představa nepředstavitelná, protože nemáme s čím „nekonečno“ porovnat), ovšem víme, že myšlenka je elektromagnetické vlnění, a známe zákon o zachování energie a hmoty, tzn. i myšlenka je energie, která se zachová, a pokud se zachová, nějak se projeví, akorát tím, že vesmír je nekonečný, nemusí se to projevení projevit tak, aby to pro nás bylo vždy seznatelné, že k tomu projevení došlo.

Potom máme exaktně prokázán vliv některých jevů z vesmíru na přírodní vlivy – např. fasis měsíce a příliv, méně exaktní je pak vliv lunárního efektu např. na spánek člověka, chování člověka, chování zvířat. Ale já třeba kolem úplňku špatně spím a bývám podrážděný, a rozhodně to není tím odrazem světla, a jinak nejsem vůbec meteosensitivní. Ale, samozřejmě, exaktně nemohu potvrdit, že je to tím úplňkem.

Proč by nemohlo mít na člověka nějaký vliv, kdy se narodil, a to nejen den, měsíc a rok, ale i hodina, minuta? Samozřejmě, nemůžeme to prokázat, ale také to nemůžeme vyvrátit. Velmi zajímavý je např. ascendent v horoskopu, to zná málo kdo, a bez něj ta celková charakteristika vyznívá úplně jinak.

Jiná věc je „věštění“ budoucnosti. Budoucnost nikdo nezná (někdo věří, že nikdo, jenom Bůh), protože neexistuje – budoucnost si utváříme sami tím, co konáme v přítomnosti.

Když znáš dobře druhého člověka, ale opravdu velmi dobře, a když ti třeba povypráví, co bude zítra, pozítří, dělat tak lze opravdu s velkou mírou pravděpodobnosti „předpovědět“ jak to dopadne. Protože spousta lidí nemá soudnost, pouští se do věcí, do kterých prostě nemají žádný talent, um, ale oni to vidí jinak, no a pak to tak taky dopadá. Ale to není „věštba“.

michalds

Ne, jsou to blbosti, které vymyslel člověk, tak proč bych tomu věřil? Stejné jako horoskop v časopisech, který vymýšlí redaktoři. Není důvod tomu věřit. Navíc je napsán tak obecně, že se dá vztáhnout na jakoukoliv situaci.

Mirek Darvas

Ano věřím, já jsem Beran a když se podívám jaké vlastnosti má tak je to úplně totožné.
Jídla – Prostě ty mastná a to i Beran
Jsem vůdčí typ a od nikoho nepřijímám rozkazy

Anetiin

Ano. Ve své podstatě i když je každý člověk jiný a má svůj daný horoskop, vždy je tam něco, co platí pro všechny ostatní toho daného horoskopu. Byť jen zrnko, ale furt tam něco je.

Lotr2008

Ne, je to nesmysl, věřit tomu může snad jenom opravdový ťululum

více zde: https://www.si­syfos.cz/clanek/330-proc-astrologie-nefunguje

vas999

Nejvtipnější na znamení zvěrokruhu je to, že jich je ve skutečnosti třináct. A také to, že hvězdný rok je jinak dlouhý než ten náš tropický (a kalendářní), takže se vlastně časem posouvají (pokud vím, tak horoskopy na to nemyslí). Navíc každé znamení trvá jinou dobu. Takže vlastně znamení v klasickém pojetí nemají smysl. A ani ta „skutečná“ podle mého nemají takový význam, jak si někteří myslí.

trollface

Ačkoli se obecně nepovažuji za člověka, který by se nechal ovlivňovat astrologií, esoterikou či podobnými směry, musím uznat, že charakteristiky znamení docela sedí s tím, jakou povahu mám sám nebo blízcí lidé v mém okolí. I když se jedná o vědecky nepodložené informace, přeci jen na tom něco bude… :)

Zdroj: https://znameni-zverokruhu.eu

Rolotr

Ne. Vychází ze starých znalostí a nebere v úvahu astronomické poznatky o postavení hvězd a definici znamení ve vztahu k nim.