bolak

Vědí zvířata že jednoho dne zemřou?

A jak je možné že vůbec vědí co je nebezpečí? My lidé to víme, protože nám to někdo řekne, třeba „dej pozor ať nespadneš, to by ses zabil“ a nebo to vidíme v televizi a poučíme se, ale oni řeč ani televizi nemají, tak jak to třeba pes ví, když mu uklouznou nohy ze skály a snaží se za každou cenu se na ní udržet? Jak může vědět že pád z takový výšky by ho zabil, když mu to nikdo neřekl a ani to nikde neviděl? A to samý třeba hraboš, jak třeba ví že musí pádit jako o život, když se nad ním snáší káně? Kde se to ty zvířata dozvěděj?

Nejlepší odpověď
anonym

Zvířata vědí že zemřou ale vědí že je to spravedlivé a tak jim to nevadí, my lidé si myslíme že že smrt je nespravedlivá a tak nám smrt vadí.

Další odpovědi
autacek

U zvířat se tomu říká instinkt a pud sebezáchovy. A smrti jsou si též vědomy, stačí se třeba podívat na chování slonů, pokud najdou ostatky jejich druhu.

Onehdá jsem pozoroval online kameru v hnízdě orla skalního, nejdřív jsem se divil jak ten pták ví, že má ty vejce otáčet a jak na mich sedět, když mu to nikdo neřekl, no a když se vylíhlo mládě, zase jsem se divil, jak to že nekálí do hnízda ale vyprskne to ven, a pak taky, že nespadne dolů, když se tam tak válí a prochází, jestli a odkud ví, že by pád asi nepřežilo..

zjentek

Je to instinkt věčného bytí ..spíš by mě zajímalo, jestli je štve, že jsou tady na světě potravou. A jestli je to bolí ( ta hostina) a jestli je štve, že to bolí ,)

briketka10

nevědí a nevíme to ani my lidé..
http://www.psa­norano.cz/infor­mace.html

anonym

Myslí si, že to nevědí, všechno je pud sebezáchovy, smrt cítí asi chvíli před, když mi umíral pes, myslela jsem si, že se mu udělalo líp, chtěl najednou ke mě na klín, nikdy to nedělal a najednou, když jsem si ho na klín vzala, škrábal se mi až ke krku, tak jsem s ním jen tak potichu seděla, hladila jsem ho, koukala jsem se při tom na film, najednou mi došlo, že se ani nepohne, nedýchá, prostě se jen asi chtěl rozloučit a jít, tak jsem to cítila.

Elis Pokorná

Podle mě to určitě vědí. Naučili je to rodiče, stejně jako ty. Navíc svou roli v tom hraje i pud sebezáchovy, přece neskočím ze skály.
Něco se naučili od rodičů a něco mají v instinktech, stejně jako my :)

M.

Myslím, že ano. Je to prostě dané přírodou. :)