Rokio

Jaký je rozdíl mezi pudy a instinkty?

Nejlepší odpověď
quentos

Jedině ten, že instinkt je cizí slovo. Pud je český výraz pro instinkt.
Slovník cizích slov ED praví, že instinkt je prý „vrozený“ pud, ale to bych se divil, že by ho nešlo použít i pro pud získaný.

edit: jak tak googlím, tak prý fakt nejde. Tudíž slovník má pravdu a skutečně rozdíl je ten, že slovo instinkt se používá jen pro vrozené pudy.

Další odpovědi
Dochy

Podle wiki je „pud vrozené nutkání“. Tímto odmítám výsledky quentosova výzkumu 😉

Osobně chápu „instinkt“ jako trochu volnější variantu, zatímco „pud“ striktně vrozený. Ale nebudu se za „instinkt“ do krve hádat, pokud jej někdo bude chápat jako 100% synonymum pro „pud“.