arygnoc

Věděli jste, že nejčastěji používané sladidlo aspartam …

… je nejen zdraví škodlivé, ale dokonce podporuje ukládání tuků v těle. Také ostattní náhražky cukru jako je sacharin nebo aspartam sice ušetří kalorie, ale o to dříve se dostaví pocit hladu.

já tedy ne.

více zajímavostí na http://zena.cen­trum.cz/zdravi/gra­fika/2011/07/1­8/6-divnych-veci-kvuli-kterym-nehubnete/?cid=7088­63#5

Nejlepší odpověď
beer

Ano, vím a přesto ho baštím (diabetes).
Dokonce jsem už četl, že již při 36stC je „jedovatý“, ve státech zakázaný atd. atd.. Jinde jsem zase četl, že nic z toho nebylo vědecky podloženo ))
Takže podobných článků je stále víc, nechávají mne však v klídku.

Další odpovědi
suaeda

Náhradní sladidla nestojí za nic. Naštěstí cukrovku nemám. Ale co se dá pěstovat a nahradit s tím klasický cukr a umělá sladidla je „Stévie sladká“ jinak také „Aztecký cukr“. Tuto rostlinku zkušebně pěstuji. Musím přiznat, že jeden lupínek velikosti podobné naší majoránce vydá sladkost rovnající kostce cukru.

Děda Louda

Ano. Jen se divím tvým mezerám ve vzdělání. Ale ty máme všichni, jinak bychom se nepotřebovali na nic ptát.

Alesh

jj, slyšel jsem to.
Ale jestli je pravda i to, co píše kolega o těch stupních a jedovatosti, pak by se měl před každou konzumací řádně zchladit! 🙂