Avatar uživatele
arygnoc

Věděli jste, že nejčastěji používané sladidlo aspartam …

… je nejen zdraví škodlivé, ale dokonce podporuje ukládání tuků v těle. Také ostattní náhražky cukru jako je sacharin nebo aspartam sice ušetří kalorie, ale o to dříve se dostaví pocit hladu.

já tedy ne.

více zajímavostí na http://zena.cen­trum.cz/zdravi/gra­fika/2011/07/1­8/6-divnych-veci-kvuli-kterym-nehubnete/?cid=7088­63#5

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, www před 4643 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Ano, vím a přesto ho baštím (diabetes).
Dokonce jsem už četl, že již při 36stC je „jedovatý“, ve státech zakázaný atd. atd.. Jinde jsem zase četl, že nic z toho nebylo vědecky podloženo ))
Takže podobných článků je stále víc, nechávají mne však v klídku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
suaeda

Náhradní sladidla nestojí za nic. Naštěstí cukrovku nemám. Ale co se dá pěstovat a nahradit s tím klasický cukr a umělá sladidla je „Stévie sladká“ jinak také „Aztecký cukr“. Tuto rostlinku zkušebně pěstuji. Musím přiznat, že jeden lupínek velikosti podobné naší majoránce vydá sladkost rovnající kostce cukru.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

Ano. Jen se divím tvým mezerám ve vzdělání. Ale ty máme všichni, jinak bychom se nepotřebovali na nic ptát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

jj, slyšel jsem to.
Ale jestli je pravda i to, co píše kolega o těch stupních a jedovatosti, pak by se měl před každou konzumací řádně zchladit! 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek