zjentek

Věděli jste, že můžete roznášet Covid a nemusíte o tom vůbec vědět? Především vy, děti z napadených rodin?

Prej SE TO VÍ… noa to jako roušky kdy odložíme proč jako? Totiž nějak se mně to ekluje. Odložit roušky? TVL tak jsme zdrávi? Nebo nejsme? No, já do politiky moc nevidím, tak se ptám radší ještě tady!

Nejlepší odpověď
Kepler

Od pondělka nemusíme nosit roušky na volném prostranství, tam to skutečně nemá smysl. Ale pokud nastoupíme do hromadných dopravních prostředků a vůbec do míst s koncentrací osob (tedy i do obchodů), tam tu roušku budeme muset mít. https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/rozlucte-se-s-rouskami-jak-to-bude-od-pondeli-s-jejich-nosenim-106894#seq_no­=1&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_req_­id=1ZBvgQKGo5S-202005231327&­dop_source_zo­ne_name=zpravy­.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=

Další odpovědi
Pepa25

Hodně otázek, odpovím postupně:

  1. Ano samozřejmě! Pokud by byla krátká inkubační doba a vždy jasné symptomy, tak ej pandemie dávno pod kontrolou.
  2. Týká se to i dětí … proto také od začátku paltí pravidla, že lidé v karanténě by se neměly stýkat s nikým mimo domácnost
  3. roušky jsou jen jedno z opatření. IMHo je daleko, daleko významnější společný odstup. Myslím, že je tu o mě dostatečně známo, že jsem od začátku nepodporoval rouškové šílenství (např. u moderátorů nebo v přílodě), na druhou stranu se fakt nechystém na žádné hromadné akce, i dkyž by to bylo stokrát povolené
  4. s politikou to nemá nic společné. Od začátku tvrdím, že zvládnutí této epidemie je hlavně o osobní zodpovědnosti!!

mzm

Roušky covid neléčí. Jen zabrání rychlejšímu šíření. A o to šlo. Přibrzdit rozšíření. O ničem jiném to není.

Edison

A kdo mluví o odložení roušek? Všiml sis nějakých pravidel? No.. my to víme. Jsou ale mezi námi neustálí popírači…

da ny

Samozřejmě, že to vím, že se to ví.
Můžete to být i Vy sám . aniž byste s nemocným přišel do styku. Stačí jen virus.
Je i spousta bezpříznakových „bacilonosičů“ u mnoha různých chorob.
Rouškou chráníte druhého.
Je pravda, že mnozí, neznalí „pitom-i“ se dívali skrz prsty na ohleduplného
člověka s rouškou před 2, 5 nebo 10 lety.
V Asii jsou lidé rozumnější, roušky nosí při rýmě a v každém chřipkovém období.

aliendrone

Laik se diví, odborník nejspíš žasne. Fakticky mi už ty věci kolem Covidu nejdou na rozum. :o

Chceš perličku? Takže ségra mě nahnala na testy (k nějaké své kámošce), prý nějaké vymazlenější, než ty standardní. A víš ty co? Mám prý protilátky na Covida, což prý znamená, že jsem ho již prodělal. Jen jsem si toho nějak nevšiml. :D :D :D

Tak, teď mni řekni ty, CO S TÍM JAKO DPC MÁM DĚLAT? Mám se radovat, že se už nemusím bát nebo si to vyložit na způsob „Jsem natolik okouzlující osobnost, že i ten Covid radši jde o "dům dál“? ;) :D :D

zjentek

mzm: přibrzdit, áááno, KONEČNĚ na to někdo kápnul- přibrzdit… Totiž zůstane tady (už zřejmě navždy) mnoho osob, které si mezi sebou budou předávat kovídka bez příznaků. Ale mimo to nakazí sem tam někoho, kdo na to později i zemře, prostě „těžký průběh“. Taková budoucnost nás asi nemine. A pokud se bude na kovida TRPĚT STÁLE A MNOHEM ČASTĚJI, než na běžnou chřipku (tady asi nemusím rozvádět že chřipka špitály z provozu tak jako kovid nevyřadí, že…), tak proč ho NEPŘIBRZDIT? A PROTO dávám do kontextu s politikou! Totiž KOVID SE MUSÍ PŘÍBRZDIT!!! Dokud tedy existuje. Jinak jsme v prdeli. Nebo v hajzlu, chceš-li. A to mám po síti prosit o petici? Nebo co je třeba udělat, aby to pochopili taky POLITICKY MOTIVOVANÍ?!! Vždyť politici by měli sami nejlépe vědět, že národ bez nařízení POSLOUCHAT (chápej jako fungovat) NE-BU-DE! Prostě nebude. Já ani nevím, o co tady vlastně jde? Vždyť já jsem přibržděný celý dlouhý život a dosud mne to nijak netrápilo. tak co je k tomu jedna pitomá rouška navíc? Jedna prostá rouška… máš, anebo nemáš… Odpovím si sám- není to nic proti ničemu. Čili NAŘÍDIT roušky a nechat je ovčanům na hubě a tvrdě pokutovat opak. A že si chtěl někdo zakouřit na veřejnosti? Pche… tohle mělo být TVRDĚ postižitelný už dávno a bez kovida!!! A stejně, pohled na kouřícího na veřejnosti je totéž, jako by tam onanoval. Pro nekuřáka je tam odhalený v plné své kráse a pěkně se ukájí. A to jsem si jako dítě naivně myslel, že člověk se za špatné věci stydí a proto je chodí provozovat někam „za roh“, na tajňáka… ale ne, omyl. Takže kovida tady budeme mít nastálo, souvislosti a´t si sečte každej sám, zdar. (;

Edison

Ono i na volnym prostranství to smysl má, když se stojí ve frontách, na zastávkách MHD a podobně… Jenže jsou mezi námi tací, kteří už dlouho nedodržujou ani to málo, co ještě platí, jak budou dodržovat opatření po tomhle uvolnění, roušky na bradě i v tramvaji a v metru a podobně, to jsem teda zvěavej…

Pepa25

Ve frontě nebo na zastávce MHD to pro mě není volné prostranství 😉
Osobně k tomu přistupuju od začátku se selským rozumem: v lese jsem ji neměl ani když byli někteří na člověka volat policii (měl jsem ji po ruce, pokud by se někdo přiblížil na několik metrů) a pokud kolem mě budou lidi (třeba na zastávce), tak ji i po pondělí budu mít, i když „se to nemusí“. A myslím si, že to s tím nedodržováním není tak žhavé, naopak ty neustálé snížnosti mi jsou na nervy.

Edison

Přesně tak. Já to nedodržování vidím dnes a denně. Bohužel… Lidi prostě povyšujou svoje ego nad obecnou prospěšnost.