Fidla 78

Věcné břemeno chůze a jízdy. Může v tomto případě projíždět i nákladní auto? Jedná se o úzký průjezd obytným domem.

Díky

Nejlepší odpověď
Frontinus

V zásadě ano. Pokud jsou zvláště rozměrná vozidla problém (např. zužování profilu), případně je problém se statikou domu (rychlost, hmotnost), obraťte se na příslušný silniční správní úřad (podle charakteru komunikace nejspíš obecní úřad nebo obecní úřad s rozšířenou působností) a domluvte se, zda je možné vzhledem k dalším okolnostem omezit vjezd značkou (hmotnost, rychlost, jen osobní vozidla). Pokud je to ale problém třeba v nějaké sousedské válce se sousedem řemeslníkem, tak je lepší zakopat válečnou sekyru a zkusit se domluvit.

Další odpovědi
Drap

Proč by ne?

cukrar

Jistěže ANO, vždyť i některá „osobní“ auta jsou nákladní. Mnoho Škodovek je vedeno jako nákladní.