sára m

ve skole se kona angl. olympiada(skolni kolo),ucitelka nam rekla ze tam vsichni pujdeme a kona se to v nasem volnem case

je nas 5 skupin na aj a ostatni skupiny tam jit nemusi,prijde mi to nefer jelikoz pani ucitelka nas nenechala ani se rozhodnout,take mam socialni uzkosti a to je dalsi duvod proc se na to necitim.
je to tedy povinne?

Nejlepší odpověď
Kelt

Ty a tvoji spolužáci to určitě berete jako omezování osobní svobody a že je to narušení vašeho soukromí atd. Učitelka si chce zajistit maximální počet zájemců a taky vás chce seznámit s možností, jak uplatnit naučené znalosti. A podívej se na to z té jiné stránky. Co kdybys uspěl, šel do dalšího kola a jako odměnu bys získal výlet do nějaké země, nebo nějakou knihu? Tak už by ses na to nedíval tímto způsobem. Uvědom si a také tvoji spolužáci, že angličtinu uplatníš na celém světě.

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě, když vám to řekla učitelka. Komu jinému by to asi říkala?

VaclavZeman

Oficiálně ne. Ale ve vašem případě v podstatě ano. To bys musel být nemocný.

Já přesně takovéhle kolegyně – stíhačky – nesnáším. „Stíhají“ studenty a nutí je na tyhle olympiády v humanitních předmětech anebo erasmy atd.

Filip84

Ne, není to povinné.

Ale uvaž, jestli – potom – nebude aplikován postup podle zásady: „Může mladý komsomolec kritisovat politiku VKP(b)?“ „Může, ale škoda mladého života.

Kdo je křivák, má být chytrý, kdo je hlupák, má být poctivý. Jestli na to máš „koule“, že Tě – třeba – učitelka vyzkouší z látky, co jste probírali 5. ledna 1877 v 10:30 AM, a Ty jí, z fleku, vysypeš, žádný problém. V opačném případě zvaž, jestli nebude aplikováno „škoda mladého života“! 😀

To jsou starosti, tvl! 👌🤦‍♀️😂😂😂

agentpv

Neplácej nesmysly a raději se pořádně připrav na tu olympiádu, ať to tvé skupině nepokazíš. Já se musel učit Rusky a teď po 50tce šprtám Angličtinu – abych mohl pracovat na pokladně v muzeu = domluvit se s cizincema.

cappuccino

Je spousta studentu, kteri by se takove olympiady radi zucastnili. Ztratit tim nemuzes nic, ale muzes neco zikat. A treba az budes starsi, budes prave na tuhle olympiadu pysna – treba kdyz ji uvedes v zivotopise!