autacek

Ve které vývojové fázi člověka zmizela kost z penisu?

Podotýkám, že mnozí primáti tuto kost dodnes mají.

Nejlepší odpověď
annas

Poté, co se lidská linie oddělila od šimpanzů a bonobů a náš systém páření se posunul směrem k monogamii, " uvedl Kit Opie, antropolog na University College v Londýně, který dohlížel na výzkum.

“Lidé o svou pyjovou kost podle vědců přišli pravděpodobně v době, kdy se před téměř dvěma miliony let rozmohla monogamie. V takovém vztahu totiž partner nepotřebuje dlouhý pohlavní styk, protože není pravděpodobné, že by se o samici v ten samý okamžik ucházelo více samců.”
https://www.nbcnew­s.com/health/mens-health/new-study-explains-why-men-don-t-have-penis-bones-n696616
https://www.i­rozhlas.cz/ve­da/kam-se-podela-kost-z-penisu-zname-odpoved-mysli-si-vedci-_201612150730­_jrapek

V které fázi to bylo, přesně nevím. Ale evoluce člověka je uvedena v odkazu
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Evoluce_%C4%8Dlov­%C4%9Bka

Časné formy rodu Homo lze jen obtížně odlišit od mladších zástupců australopitéků, oba rody navíc žily déle než 1 milion let (v době před 2,8 – 1,3 miliony let) souběžně vedle sebe

Další odpovědi
Kepler

Připomínáš mi jistou medičku při zkoušce, která na otázku „jak byste postupovala při nekróze penisu?“ odpověděla: „měkké části bych odřízla skalpelem a kost pilkou“ Načež profesor poznamenal: „vidím, že jste měla dosud v životě velké štěstí…“ Jinak si myslím, že to bylo asi v té době, co předchůdce člověka přišel o ocas. Anebo až tehdy, co začal nosit slipy a těsné džíny.

Roman71

On tam člověk někdy nějakou kost měl?
Koho by ještě v dnešní době napadlo srovnávat člověka s primátem?

independent

To je právě ten chybějící článek vývojové fáze, kost se po generace zmenšovala až po několika desítkách generací zmizela úplně.

anonym

co?? on se dal zlomit

mosoj

V okamžiku kdy jí to začalo píchat.

orestez

Uvedl jsem záměrně lživou teorii. Protože skoro všechny výsledky vědeckých výzkumů jsou z britských polopracovišť nebo vůbec z odlišného způsobu žití: nákup másla z Irských krav, převézt do Francie a tam prodat. Mimo to podat výsledky vědeckého bádání.