Avatar uživatele
terry

Vchodové dveře otvírané ven nebo dovnitř?

Potřebujeme koupit nové vchodové dveře a po hledání informací se stále nemůžeme rozhodnout.
Obě varianty mají své plusy i mínusy.
Jedni píší, že hasiči schválí pouze otvírání dovnitř, kvůli potencionálnímu zásahu.
Druzí zase oponují únikovými cestami otvírání ven.
Otvírané ven bere vítr. Otvírané dovnitř zabírají místo.
Co doporučujete a proč?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Malvína před 783 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Otvírání ven

Já jsem se dosud setkával jen s dveřmi otevíranými ven. Výhody: nezabírají uvnitř místo, jsou odolnější vůči vyražení.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Otvírání dovnitř

Existují jistá pravidla pro instalaci dveří. Měly by se například otevírat z místnosti menší do větší. Také se nesmějí otvírat do komunikačních prostor. Vchodové dveře se otevírají obvykle dovnitř. Volba otevírání vchodových dveří směrem ven padne pouze u výběru těch domovních dveří, kde je zastřešen prostor vstupu a zádveří. 🙂
https://www.li­ving.cz/vstup­ni-dvere-a-jejich-bezpecnostni-tridy/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Šoupačky a další nevyhraněné odpovědi :-)

Oboje má opravdu své plusy i mínusy. Nejde určit co je lepší. Každý si musí vybrat sám, podle konkrétní dispozice vstupního prostoru. Mám dva vstupy do domu, oboje otvírané dovnitř.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Otvírání dovnitř

Dveře otevírané dovnitř, mají kromě estetického pohledu, také výhodu při lepším zabezpečení proti násilnému vniknutí. Lze na ně aplikovat různé možnosti, aniž to bude z venku patrné.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Otvírání dovnitř

Dveře otevírané dovnitř zase tolik místa nezaberou. Jsou praktické a má to i své důvody.
Dveře otevírané směrem ven bych já osobně používal jen na nebytové prostory.

Upravil/a: Roman71

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Otvírání dovnitř

Vchodové dveře by měly být otvírané dovnitř a podle možnosti pravou rukou.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Otvírání dovnitř

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
terry

Nade dveřmi bude v budoucnu zastřešení a stání pro auto.

Nový příspěvek