terry

Vchodové dveře otvírané ven nebo dovnitř?

Potřebujeme koupit nové vchodové dveře a po hledání informací se stále nemůžeme rozhodnout.
Obě varianty mají své plusy i mínusy.
Jedni píší, že hasiči schválí pouze otvírání dovnitř, kvůli potencionálnímu zásahu.
Druzí zase oponují únikovými cestami otvírání ven.
Otvírané ven bere vítr. Otvírané dovnitř zabírají místo.
Co doporučujete a proč?

Nejlepší odpověď
Kepler

Otvírání ven

Já jsem se dosud setkával jen s dveřmi otevíranými ven. Výhody: nezabírají uvnitř místo, jsou odolnější vůči vyražení.

Další odpovědi
marci1

Otvírání dovnitř

Existují jistá pravidla pro instalaci dveří. Měly by se například otevírat z místnosti menší do větší. Také se nesmějí otvírat do komunikačních prostor. Vchodové dveře se otevírají obvykle dovnitř. Volba otevírání vchodových dveří směrem ven padne pouze u výběru těch domovních dveří, kde je zastřešen prostor vstupu a zádveří. 🙂
https://www.li­ving.cz/vstup­ni-dvere-a-jejich-bezpecnostni-tridy/

Drap

Šoupačky a další nevyhraněné odpovědi :-)

Oboje má opravdu své plusy i mínusy. Nejde určit co je lepší. Každý si musí vybrat sám, podle konkrétní dispozice vstupního prostoru. Mám dva vstupy do domu, oboje otvírané dovnitř.

elkon

Otvírání dovnitř

Dveře otevírané dovnitř, mají kromě estetického pohledu, také výhodu při lepším zabezpečení proti násilnému vniknutí. Lze na ně aplikovat různé možnosti, aniž to bude z venku patrné.

Roman71

Otvírání dovnitř

Dveře otevírané dovnitř zase tolik místa nezaberou. Jsou praktické a má to i své důvody.
Dveře otevírané směrem ven bych já osobně používal jen na nebytové prostory.

paul1

Otvírání dovnitř

Vchodové dveře by měly být otvírané dovnitř a podle možnosti pravou rukou.

jáára

Otvírání dovnitř

terry

Nade dveřmi bude v budoucnu zastřešení a stání pro auto.