Raddess

Vadí konzumace vejcí každý den, nebo obden? Např. ke snídani 3 vejce… ?

Nejlepší odpověď
beer

Z hlediska zdravé výživy je to podle zdroje moc.
Netvrdím ale, že na netu najdeš jiné údaje, názory se poslední dobou rychle mění a různí autor od autora..

Zdroj: http://www.zdra­vinakazdyden.cz/ko­lik-ryb-masa-drubeze-vajec-a-lustenin-konzumovat-tydne/

Další odpovědi
anonym

Dokáže tě uspokojit 39 obdobných odkazů? viz ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=konzumace%20va­jec

Pájo

A jakou máte hladinu cholesterolu v krvi? Zjišťoval jste si to někdy? Pokud byste s ním byl v normě, není problém.
Vajíčka je mnohem lepší konzumovat ráno ke snídani, než večer k večeři. Záleží také na tom, co jíte dalšího v průběhu dne a zda máte fyzicky náročnou práci. Cholesterol pomáhá tělu zpracovávat tuky, je také důležitý při tvorbě buněčných membrán. Příliš vysoká koncentrace v krvi však nese pro organismus zdravotní rizika, především onemocnění srdce.

Pokud byste do důsledku chtěl zjistit, jak na tom jste, nechejte si udělat rozbor krve. Při té příležitosti si nechejte udělat i stanovení krevní skupiny a Rh faktoru. Hodí se vědět to.

Funna

7*3=21…tak to už je pořádná dávka i pro zdravého člověka s normální hladinou cholesterolu dost…vejce jsou samozřejmě zdravá, žloutky např. stimulují vývoj mozku, ale obsahují i cholesterol (bílek je v podstatě neškodný)…a protože za celý týden ještě zkonzumuješ jiné výrobky, které obsahují vejce, tak 7 vajec za týden je tak akorát…ale nevím kolik ti je…adolescenti si mohou dovolit, díky nezaneseným cévám až 10 ks týdně…

hanulka11

Myslím, že všeho moc škodí, co vás k tomu vede jíst stále vejce, jste na nich závislej?
No vím nic mi do toho není – jen to nechápu :D:D:Myslím, že 1× za týden je to akorát .

Děda Louda

Konzumace vejcí samozřejmě škodí, vajec ne.

honza19hk

asi ne jen budeš pěkně prdět..... nebo budeš nafouklej jak králik po mokrý trávě.

elektrikář

Hlavně že ti chutná. vejce jsou tak trochu afrodiako . Dětem by se tak často dávat nemněly.Ale anglická snídaně není vůbec špatná.

Funna

vím, že Dr.Axel-ovou vášní je upozorňovat na odkazy podobných otázek, aby se tu nekladly stále stejné…ale teď hoch docela hodně přestřelil…co má odkaz na to, jestli je zdravé jíst syrová vejce, jestli bylo první vejce nebo slepice, jestli u vás bylo taky cenové šílenství ohledně vajec společné s touto konkrétní otázkou???…neblbne už z toho trochu?