domisali

V závěti jsem zajistila vnučku. Jak se vnučka v dospělosti dozví, že něco zdědila?

V závěti jsem zajistila vnučku. Chtěla bych se zeptat jak se vnučka v dospělosti dozví že něco zdědila? Můžou její rodič

Můžou její rodiče disponovat s jejím kontem které jsem ji napsala? Jak nejlépe pamatovat na svoji vnučku? Děkuji

Nejlepší odpověď
autacek

V případě, že bude nalezena Vaše závěť (nejlépe pokud je uložena u notáře), proběhne standardní dědické řízení, kdy se notář pokusí zjistit jak všechny potenciální dědice, tak majetek zůstavitele. Pozor, i sepsání závěti má svá pravidla.

Při určení dědictví byste měla brát v potas ustanovení o neopominutelných dědicích, aby jednou nedošlo k zbytečným rozmíškám. Tedy pokud jsou Vaše děti již dospělé, ze zákona jim náleží, pokud nedojde k jejich vydědění, minimálně 1/4 dědictví.

Vaše snaha zanechat něco přímo vnučce je možná chválihodná, nicméně nevidíme do pozadí příběhu celé Vaší rodiny, vezměte tedy na vědomí, že do doby její plnoletosti se bude o případné jí náležející dědictví, starat její zákonný zástupce.

Další odpovědi
Drap

Lze omezit, třeba výběrem až po 18 tém roce, nebo podobně. Nejlépe sepsat s notářem.

Herjulfson

Odpověď byla smazána z důvodu – jiné.

ivzez

@Auťáček → neOpominutelný dědic?