tomtom.b

Nevíte, jak dopadne moje podmínka – více v doplnění?

V současné době jsem v podmínce,

Nyní jsem řídil pod vlivem alkoholu a dostal jsem trest 30000 a zákaz činnosti,30000 jsem zaplatil,bude se mě ještě přeměňovat podmínka v které se to stalo a která nemá s řízením nic společného?

Nejlepší odpověď
Rokio

I spácháním přestupku se podmínka přemění v trest.

Další odpovědi
nyjono

Když tak čtu, na co se tu ptáš, tak doufám, že ti sečtou všechno a půjdeš někam makat a odkroutíš si i nějaký ten trest.

ivzez

Nevíme sice, jak nakonec soud rozhodne, ale zdá se
mi pravděpodobné, že jste podmínku „proměnil“
(je jedno, že „řízení pod vlivem“ s původním činem nesouvisí).

Drap

Lze předpokládat že ano.

led

Pokiaľ ste mali podmienku (malo by byť uvedené, čoho sa podmienka týka) a v tej dobe ste podmienku porušil a spáchal trestný čin, za ktorý ste boli súdený, podmienka padá a platí pôvodný rozsudok bez podmienky. Takže máte 2 tresty, ktoré sa navzájom nerušia.

PS.
Ale možno ma právnik opraví, že v Českom práve to tak neplatí.

Ušel ventil

NE – nemělo by ,rozdílné tresty nemají vzájemný vliv ,
A ted to je přestupek nebo trestný čin ?
Rozhoduje o tom naměřené procento alkoholu .

Kryšpín

Ještě to chce něco do třetice a pak to bude stoprocentně společné