FreddieR

V pondělí potřebuji změnit čas vycházek na neschopence, ale doktor neordinuje!

Dobrý den,

v úterý budu mít v 10:00 pohovor, ale vycházky mám od 13–19. Chtěl jsem si je v pondělí změnit, ovšem je státní svátek a doktor ordinovat nebude. V úterý bude ordinovat až odpoledne. Existuje způsob, jak mé vycházky změnit?

Je samozřejmě možnost, že si pohovor přesunu na jindy, ale v pondělí mi to asi brát nikdo nebude a když jim zavolám v úterý těsně před pohovorem, že si to chci změnit, asi si budou myslet, že si z nich utahuji.

Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Kelt

Otázka je, od kdy o tom víš? O tom pohovoru a od kdy jsi nemocný. Když jsi nemocný, tak bys neměl chodit na pohovor, to se dá omluvit. Můžeš jít na pohovor a pak to domluv s doktorem. Ovšem když tě chytne kontrola, že chodíš na vycházku mimo, můžeš mít problém. Já jsem byl na nemocenské asi jen 2×, jednou za mnou přišla kontrola a další den jsem to riskoval a jel jsem nakupovat.

ivzez

O tom pohovoru víte déle. O změnu doby, případně i délky
vycházek jste měl lékaře požádat včas, klidně včera – v pátek.

Vzhledem k tomu, že v úterý ráno nebude lékař k dispozici,
Vám nezbývá než dodržet léčebný režim.

Risk se v tomto případě podle mne nevyplatí, protože zaměstnání
nemusí vyjít a můžete přijít o nemocenské – i zpětně.

agentpv

Nevím, ale nešlo by jít v úterý v 9.00 k jakémukoli jinému doktorovi, nebo na pohotovost … s jakýmkoliv problémem, nechat si dát razítko na propustku pro případ kontroly?