Drap

na samotě u lesa, polosamota

Líbilo by se na samotě, někde v lese, mít dostatek pozemků okolo. Je to ale spíš sen. V současnosti bydlím v obci asi s 1500 obyvatel. Má to svoje nedostatky, ale i celou řasu kladů. Takto mě to vyhovuje a zřejmě už nebudu měnit.

Další odpovědi
Rokio

menší město do 50 000 obyvatel

Ve městě, kde žiji, je skoro všechno a přitom zde není moc znečištěné ovzduší, poblíž je NP a je tu dost přírody. Jedná se město, které má kolem 30.000 obyvatel.

klumprt

menší město do 50 000 obyvatel

Žiju ve městě lehce nad 10000 a vyhovuje mi to. Má to ještě takový venkovský styl, kdy potkáváte spoustu známých tváří, kdykoli vyrazíte ven. Potkáte občas i starostu nebo obecního pošuka. (Někde možná v jedné osobě.) Přitom je tu nemocnice, výběr základních i středních škol, obchody, firmy a nejdůležitější úřady, které obyčejný člověk čas od času potřebuje. Kino, koupaliště, divadlo, fotbalový, atletický a zimní stadion. Katolický, evangelický kostel, Husův sbor a hnízdo jehovistů. Na nádraží staví rychlíky. Nelezou sem žádné davy turistů, na druhé straně je tu dostatek hezkých zákoutí.

Jiří Bohumil

menší město do 50 000 obyvatel

Já to mám celkem ideální a spojené s více body ankety. RD – vesnice s cca 1000 obyvateli, vzdálenost 1 km od města s cca 25000 obyvateli, a chatu 7 km od bydliště „na samotě u lesa“. 🙂

aliendrone

velkoměsto

I když si poslední dobou pohrávám s myšlenkou „samota u lesa“, pokud budu k sobě upřímný, tak jinde než ve velkém městě bych nejspíš žít nedokázal. Pár let jsem žil mimo Prahu (do 30km od stověžaté) – NIKDY VÍCE!!!

Na jednom konci obce se uprdneš a než dojdeš na druhý konec, tak tam KAŽDÝ VÍ, že jsem se „pos.al až za ušima“!!! Krámy zavírají večer v 6 (chléb není už v 15:00 a že bych udělal nákup ve 3 ráno… utopie)! Ruku na srdce – chcípl tam pes!

Buď samota nebo na všechno plné pecky – nic mezi tím neberu! ;) :D :D

Kelt

menší město do 50 000 obyvatel

Velká města stačí navštívit jen občas, jinak žiji v menším městě do 50 000 obyvatel a proto volím to.

Anikitos

na samotě u lesa, polosamota

marci1

na samotě u lesa, polosamota

Nejlépe v hájence. 🙂

anonym

na samotě u lesa, polosamota

michalds

vesnice do 1000 obyvatel

Což se mi teď splnilo. A uprostřed hor. Nevýhodou je, že každý zná každého a na vesnici se drby šíří rychle.

(O_o)

menší město do 50 000 obyvatel

Odpovedi18

menší město do 50 000 obyvatel

Menší město do 50.000 obyvatel a na větší nákupy do velkoměst.
A když samotu, tak někde koupit chatku

Michálek1245

vesnice do 1000 obyvatel

Za mě osobně je to nejlepší ve vesnici do 1000 obyvatel. Když je to nad 500 a více, tak tam bývá většinou už nějaké slušné zázemí a vybavenost a nebývá to daleko od nějakého rozumně velkého města. Na druhou stranu to poskytuje ten vesnický klid, kdy si vytáhnete venkovský zahradní nábytek a prostě jenom relaxujete u kávy. Takže ideální kombinace. :)