annas

V které situaci může platít toto bengálské přísloví? „Povídá síto jehle: "A nestydíš se? Víš, že máš na zádech dírku?“

„Kolik hloupostí napovídají lidé jen proto, že chtějí říct něco chytrého?“ Voltaire
--

https://pixaba­y.com/cs/s%C3­%ADto-%C4%8Dajov%C3%A9-s%C3%ADtko-kuchyn%C4%9B-tri%C4%8Dko-554071/

Upřesňuji pro případné další odpovědi.

Zvolila jsem omylem chybnou kategorii, nepatří ZÁBAVA. Děkuji.

Nejlepší odpověď
fcoop

Každý chce napravit lidstvo, ale nikoho nenapadne, že by měl začít u sebe.
L.N.Tolstoj

Další odpovědi
Drap

Myslím, že takových situacích může být celá řada. Třeba i v běžné komunikaci, nebo hodnocení něčeho či někoho. Každý jsme jiný, každý máme jiné zaměření, jiné poslání a jiné úkoly. Dost často se lze setkat s tím, že hodnotíme někoho, který z našeho pohledu je něčím jiný. A´t už jednáním, způsobem vyjadřování, oblečením, vizáží a spoustou dalších věcí. Takové hodnocení může být často krátkozraké a hloupé. Zde by mohlo platit třeba naše přísloví: Dvakrát měř a jednou řež!

led

To je tak isto, ako keď vidíte triesku v oku iného, ale brvno vo vlastnom oku nie.

Kepler

Asijský humor je pro Evropana nepochopitelný a platí to i naopak. Aby to pro mně mělo nějaký smysl a vtip, pak by to muselo znít jako: není ti trapné, že máš jenom jednu dírku, a to ještě na zádech (??)? Dodal bych – a navíc věčně ucpanou? Ale není to nic divného. Jiné pojetí humoru mají dokonce i naši nejbližší sousedé, vyjma bratov Slovákov. Proto je nejlepší jedině ten NÁŠ!