Rokio

V kolika letech může jít tento muž do předčasného důchodu a kdy může jít do řádného starobního důchodu?

Daný člověk má 30 odpracovaných let a narodil se v roce 1970.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Muž ročník 1970 má důchodový věk 65 let, tedy rok 2035. Do předčasného důchodu nebo předdůchodu může odejít max. o 5 let dříve, pokud splní dobu pojištění 35 let.

Další odpovědi
Kepler

Rozhodující je doba pojištění. Je to celkem složité, ale zjistíš to zde: https://www.na­seduchody.cz/pred­casny-starobni-duchod.html