Avatar uživatele
Kryšpín

V jakém stavu je převážně vodovodní řád v Česku?

Kubík vody vyjde vodohospodářské společnosti asi na 2 Kč jsou města kde se platí okolo 80 Kč za kubík, zisky jdou převážně do oprav řádů, lepší kvalitě vody neb jinam.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? paul1 před 1787 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

U každé firmy to je jiné. Taky si ale chtějí rozdělit zisk, případní akcionáři dividendy, tak se dá obecně říct že vodovodní řády nejsou ve výborném stavu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

V Praze je stav BEZVA! Voda obvykle teče (pokud zrovna není odstávka či havárie), je průhledná, nezakalená a nesmrdí. :) Myslím, že víc už od tohoto systému očekávat nemůžeme. (To by bylo jako chtít od parního stroje, aby konkuroval spalovacím motorům v monopostech Formule 1)

Z praxe mohu potvrdit, že pokud nepřijdou přeukrutné třeskuté mrazy (tedy –10°C či dokonce větší mráz), tak vodovodní řády drží a nepraskají.

Letos jsem osobně zaznamenal jen jediný významnější výpadek v důsledku strašlivého desetistupňového holomrazu, který se v poslední zimě přišel na 2 dny do Prahy nečekaně podívat a to dole na Spojovací (za viaduktem), kde havárie přerušila provoz na POUHÝCH 10 dní (nevím to už přesně, rozhodně ale ne více jak na 2 týdny)! Neuvěřitelná rychlost s jakou byla provedena max. třídenní oprava mi doslova vyrazila dech a způsobila mírný šok, obzvláště pokud to porovnám s jinou havárií v blízké lokalitě (dole na Prosecké), v důsledku které byla ulice Prosecká (někteří z vás ví, jak je vytěžovaná) uzavřená přes TŘI roky (a následně otevřená s omezeními trvajícími další dva roky)! :)

Takže co myslíte, dalo by se říci, že se situace zlepšuje, ne? ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Je to humus, tyfus, anarchie- imervere doma měním zamarasené roháčky, ty s filtry! Vyměním, ONI vzápětí „odkalí“, v tu ránu jsou přítok a tlak vody v h.jzlu (i když tam vše funguje) a tak jedu bomby zase od Adama, od roháčků po sifony baterií. );

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Zisky jdou převážně do zahraničí. Jsem ze západních Čech. Já jsem ZVAK Veolii neprodal, ani jsem z toho nic neměl. Veolie = Frantíci. Za to můžou ti, co nyní hrdinně vyskakují proti legální vládě. Hnus!! Cena vody se stočným 105 Kč!!!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kryšpín

Aliendrone, nešlo by požádat o výpomoc při podobné havárii v Praze Čínské mužíky, podnikají tady a ještě více budou podnikat

před 1787 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Ježiš – tohle ani nevyslovuj, natož abys to psal!!! :)

Dovedeš si představit to maso, kdyby se ukázalo, že čongové dokáží třeba postavit 3× kvalitnější dálnice 5× rychleji za DESETINU ceny?! ;)
(Však už nám to dokonce i nabízeli, ostatně asi tak před rokem zde proběhla otázka, kdy se ukázalo, že mimo jiné čongové za stejnou cenu jakou stojí naše samohroutící se zvlněné dálnice postaví oni dálnici s povrchem ze SOLÁRNÍCH PANELŮ, tedy ELEKTRÁRNU!)

Tywoe to byl bylo v ČR krachů – kam by se hrabal „Černý pátek“ na Wallstreetské burze! ;) :D :D

před 1787 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek