Kryšpín

V jakém stavu je převážně vodovodní řád v Česku?

Kubík vody vyjde vodohospodářské společnosti asi na 2 Kč jsou města kde se platí okolo 80 Kč za kubík, zisky jdou převážně do oprav řádů, lepší kvalitě vody neb jinam.

Nejlepší odpověď
Drap

U každé firmy to je jiné. Taky si ale chtějí rozdělit zisk, případní akcionáři dividendy, tak se dá obecně říct že vodovodní řády nejsou ve výborném stavu.

Další odpovědi
aliendrone

V Praze je stav BEZVA! Voda obvykle teče (pokud zrovna není odstávka či havárie), je průhledná, nezakalená a nesmrdí. :) Myslím, že víc už od tohoto systému očekávat nemůžeme. (To by bylo jako chtít od parního stroje, aby konkuroval spalovacím motorům v monopostech Formule 1)

Z praxe mohu potvrdit, že pokud nepřijdou přeukrutné třeskuté mrazy (tedy –10°C či dokonce větší mráz), tak vodovodní řády drží a nepraskají.

Letos jsem osobně zaznamenal jen jediný významnější výpadek v důsledku strašlivého desetistupňového holomrazu, který se v poslední zimě přišel na 2 dny do Prahy nečekaně podívat a to dole na Spojovací (za viaduktem), kde havárie přerušila provoz na POUHÝCH 10 dní (nevím to už přesně, rozhodně ale ne více jak na 2 týdny)! Neuvěřitelná rychlost s jakou byla provedena max. třídenní oprava mi doslova vyrazila dech a způsobila mírný šok, obzvláště pokud to porovnám s jinou havárií v blízké lokalitě (dole na Prosecké), v důsledku které byla ulice Prosecká (někteří z vás ví, jak je vytěžovaná) uzavřená přes TŘI roky (a následně otevřená s omezeními trvajícími další dva roky)! :)

Takže co myslíte, dalo by se říci, že se situace zlepšuje, ne? ;) :D :D

zjentek

Je to humus, tyfus, anarchie- imervere doma měním zamarasené roháčky, ty s filtry! Vyměním, ONI vzápětí „odkalí“, v tu ránu jsou přítok a tlak vody v h.jzlu (i když tam vše funguje) a tak jedu bomby zase od Adama, od roháčků po sifony baterií. );

mosoj

Zisky jdou převážně do zahraničí. Jsem ze západních Čech. Já jsem ZVAK Veolii neprodal, ani jsem z toho nic neměl. Veolie = Frantíci. Za to můžou ti, co nyní hrdinně vyskakují proti legální vládě. Hnus!! Cena vody se stočným 105 Kč!!!

Kryšpín

Aliendrone, nešlo by požádat o výpomoc při podobné havárii v Praze Čínské mužíky, podnikají tady a ještě více budou podnikat

aliendrone

Ježiš – tohle ani nevyslovuj, natož abys to psal!!! :)

Dovedeš si představit to maso, kdyby se ukázalo, že čongové dokáží třeba postavit 3× kvalitnější dálnice 5× rychleji za DESETINU ceny?! ;)
(Však už nám to dokonce i nabízeli, ostatně asi tak před rokem zde proběhla otázka, kdy se ukázalo, že mimo jiné čongové za stejnou cenu jakou stojí naše samohroutící se zvlněné dálnice postaví oni dálnici s povrchem ze SOLÁRNÍCH PANELŮ, tedy ELEKTRÁRNU!)

Tywoe to byl bylo v ČR krachů – kam by se hrabal „Černý pátek“ na Wallstreetské burze! ;) :D :D